Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Dobry den, do windows jsem si nainstaloval a aktivoval slovnik lingea lexicon 5. Funguje perfektne. Chci ho vsak zprovoznit i pod Linuxem (tak jsem to mel i s predchozi verzi 2002).
Pokud vsak spustim pres wine Lexicon.exe, slovnik jako aplikace sice nabehne, ale neobsahuje vlastni slovnik - chova se jako neaktivovana verze. Jak ho mam tedy presvedcit, ze jsem ho uz (ve windows) aktivoval, tak aby fungoval pod Linuxem?
Navic na oficialnich strankach pisi, ze jde nainstalovat i primo do Linuxu, ale na instalacnim CD jsem zadnou takovou moznost nenasel. Mate s timto nekdo zkusenosti?
Zkus ve windows spustit "regedit" a podivat se v local machine/current user->software->"firma vyrobce", jestli tam neni neco jako serial nebo jiny klic. A exportuj ten zaznam z windows a importuj ho do linuxu.
Jinak zkus nainstalovat a aktivovat novou instalaci v linuxu, a kdyz to budes mit aktivovane, muzes zkustit starou verzi, jestli beha dobre a pripadne novou odstranit.
Tiskni
Sdílej: