Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
wine MaxDesign.exe install the Windows version of Mono to run .NET executablesZkusil jsem tedy mono:
mono MaxDesign.exe
** (MaxDesign.exe:31276): WARNING **: The following assembly referenced from /home/tomas/.wine/drive_c/Program Files/Solarmax/MaxDesign 3.0/MaxDesign.exe could not be loaded:
Assembly: Microsoft.VisualBasic (assemblyref_index=1)
Version: 8.0.0.0
Public Key: b03f5f7f11d50a3a
The assembly was not found in the Global Assembly Cache, a path listed in the MONO_PATH environment variable, or in the location of the executing assembly (/home/tomas/.wine/drive_c/Program Files/Solarmax/MaxDesign 3.0/).
** (MaxDesign.exe:31276): WARNING **: Could not load file or assembly 'Microsoft.VisualBasic, Version=8.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a' or one of its dependencies.
** (MaxDesign.exe:31276): WARNING **: Missing method SetProjectError in assembly /home/tomas/.wine/drive_c/Program Files/Solarmax/MaxDesign 3.0/MaxDesign.exe, type Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.ProjectData
Unhandled Exception: System.IO.FileNotFoundException: Could not load file or assembly 'Microsoft.VisualBasic, Version=8.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a' or one of its dependencies.
File name: 'Microsoft.VisualBasic, Version=8.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a'
A dál už nic.
mono MaxDesign.exe Access to the path "/home/tomas\Sputnik Engineering AG\MaxDesign\Projekte" is denied. Fehler bei dem Sprachen einlessen !!!! sollte ueberprueft werden evtl. doppelter key in Sprachdatei : Unable to find the specified file. startSerialize(p_Stream) - Solarschmiede.Settings: Object reference not set to an instance of an object at Solarschmiede.Settings.WriteXml (System.Xml.XmlWriter writer) [0x00000] at System.Xml.Serialization.XmlSerializationWriter.WriteSerializable (IXmlSerializable serializable, System.String name, System.String ns, Boolean isNullable, Boolean wrapped) [0x00000] at System.Xml.Serialization.XmlSerializationWriter.WriteSerializable (IXmlSerializable serializable, System.String name, System.String ns, Boolean isNullable) [0x00000] at System.Xml.Serialization.XmlSerializationWriterInterpreter.WriteObject (System.Xml.Serialization.XmlTypeMapping typeMap, System.Object ob, System.String element, System.String namesp, Boolean isNullable, Boolean needType, Boolean writeWrappingElem) [0x00000] at System.Xml.Serialization.XmlSerializationWriterInterpreter.WriteRoot (System.Object ob) [0x00000] at System.Xml.Serialization.XmlSerializer.Serialize (System.Object o, System.Xml.Serialization.XmlSerializationWriter writer) [0x00000] at System.Xml.Serialization.XmlSerializer.Serialize (System.Xml.XmlWriter writer, System.Object o, System.Xml.Serialization.XmlSerializerNamespaces namespaces) [0x00000]
Tiskni
Sdílej: