Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Pondělí, 16. listopadu 2009, 10:37 - David
http://cdr.cz/a/28254Dva týdny stará informace na domovském webu známého přehrávače MPlayer hovoří jasným tónem. MPlayer nyní (byť řekněme v "beta stádiu") podporuje většinu kodeků používaných u Blu-ray a HD-DVD filmů a samotný Blu-ray disk formou neoficiálního patche (který zprovozní tuto syntaxi: mplayer bluray://playlist:chapter//mountpath). Spolu s dalšími dostupnými nástroji je nyní možné i v Linuxu (a dalších takových OS, třeba FreeBSD atd.) přehrávat i vytvářet záložní kopie filmů uložených na modrolaserových médiích.
Jenže to má háček, celý postup, který je mimochodem třeba pro Ubuntu již dobře zdokumentován, že jej zvládne replikovat i začátečník, spoléhá, stejně jako u DVD filmů, na metodu obcházení DRM/AACS ochran těchto HD filmů. A jako takový je tedy v České republice nelegální nejen tento postup přehrávání vašich originálních, typicky za 899 Kč zakoupených filmů, ale také libovolný článek/odkaz na toto téma. Tak jako tedy píšeme bleskovky o různých zálohovacích programech bez jakýchkoli odkazů, je tato zpráva pouze konstatováním, že "to funguje". Cokoli dalšího je pouze na vás a schopnostech komunikace se strýčkem Google, my máme zákonem zakázáno o tom informovat konkrétněji.
Tiskni
Sdílej: