Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Tvůrci open source notebooku MNT Reform oznámili, že pracují na modelu do kapsy MNT Pocket Reform.
Po Firefoxu 102.0 byl vydán také Thunderbird 102.0. Jedná se o novou major verzi. Přehled novinek v příspěvku na blogu, na stránce s náhledy a animovanými gify (Prowly) a v poznámkách k vydání.
Vývojáři Plasma Mobile vydali novou verzi 22.06 tohoto prostředí a souvisejících aplikací pro mobilní zařízení. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Winmodemy jsou ale pouze nouzove reseni. Radsi tu zvukovku (stejne to nic jineho neni) prodej a porid si externi, pocitac ti pojede znatelne rychleji...
Pracuje, ale nemuzes napr. pouzivat XFS ktere je pouze pro jadra 2.4, to stejne s IDE patchema... jsi proste zavisly na _jendom_ jadre.
RPM baliky jsou fine, ale ja pouzivam Slackware. A spousta kamaradu Debian. Co s tim?
A proc nepouzivat winkrapy? Uz to bylo receno, sezere to zbytecne spoustu vykonu CPU. A navic linux neni real-timovy, takze nekdy je problem s presnym casovanim atp. Je s tim proste spousta zbytecnych problemu, oc je jednodussi pouzit externi modem.
A k tem winkrapum - na co tedy pouzivas modem, nestaci ti zvukovka? Napis si pro ni komplet ovladaci soft a nemusis si kupovat ani winmodem za tezke penize. Ze to nebude fungovat? On ale winmodem nic jineho neni... </NOFLAME>
Tiskni
Sdílej: