Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Jiří Eischmann na MojeFedora.cz řeší, jak zlepšit konzistenci mezi GTK 4 a GTK 3. Pokud už používáte Fedora 36 Workstation, asi jste si všimli, že vzhled aplikací není tak konzistentní jako dřív. Aplikace, které jsou už portované na GTK 4 mají "ploché" téma vzhledu definované knihovnou libadwaita. Aplikace používající GTK 3 zůstávají u původního tématu Adwaita.
Byl zveřejněn program konference InstallFest 2022. Konference proběhne o víkendu 11. a 12. června v Praze na Karlově náměstí 13.
Rocky Linux 8.6, klon Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 8.6, byl vydán. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Winmodemy jsou ale pouze nouzove reseni. Radsi tu zvukovku (stejne to nic jineho neni) prodej a porid si externi, pocitac ti pojede znatelne rychleji...
Pracuje, ale nemuzes napr. pouzivat XFS ktere je pouze pro jadra 2.4, to stejne s IDE patchema... jsi proste zavisly na _jendom_ jadre.
RPM baliky jsou fine, ale ja pouzivam Slackware. A spousta kamaradu Debian. Co s tim?
A proc nepouzivat winkrapy? Uz to bylo receno, sezere to zbytecne spoustu vykonu CPU. A navic linux neni real-timovy, takze nekdy je problem s presnym casovanim atp. Je s tim proste spousta zbytecnych problemu, oc je jednodussi pouzit externi modem.
A k tem winkrapum - na co tedy pouzivas modem, nestaci ti zvukovka? Napis si pro ni komplet ovladaci soft a nemusis si kupovat ani winmodem za tezke penize. Ze to nebude fungovat? On ale winmodem nic jineho neni... </NOFLAME>
Tiskni
Sdílej: