Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Zdravím,
prosím o radu ohľadom sieťovej autentifikácie pre prístup do siete a Internetu v škole.
Popis situácie:
V celej škole je dostupný bezdrôtový prístup na Internet. Pripojiť sa dá aj pomocou ethernet rozhrania.
Problém, ktorý treba vyriešiť spočíva v tom, že každý kto sa pripája do siete by sa mal najprv prihlásiť. Keďže sa jedná o školu, najpoužiteľnejšie riešenie, ktoré ma napadá je autentifikácia cez internetový prehliadač. V tomto prípade nie je nutná inštalácia špeciálneho softvéru.
Všetky dáta sú smerované cez jeden server, ktorý beží na Ubuntu Server Edition (nie moja voľba).
Rád by som sa teda spýtal ohľadom možných riešení pre tento problém. Bohužiaľ, nemám hlbší prehľad v tejto oblasti. Skúšal som Google, ale nenašiel som nič smerodatné. Pravdepodobne však bude nutné nainštalovať HTTP(s) proxy server, ktorý bude overovať užívateľov.
Server by mal tiež sledovať užívateľské akcie, pre prípadné zneužitie pripojenia (eh). Je to kvôli novej politike školy, resp. štátu (Dánsko).
Poprosil by som o tipy na riešenia, prípadne Vaše skúsenosti ak ste už riešili podobný problém.
Ďakujem
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: