Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
U příležitosti oslav sedmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 13.33. Nová verze přináší rychlejší vykreslování vektorových map a vylepšení/doladění nového stylu pro OpenAndroMaps/Mapsforge mapy. Kdo by rád OSM mapy v "prémiovém" barevném schématu a nechce čekat až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Tým Google Quantum AI představil kvantový čip Willow se 105 qubity.
Byla vydána nová verze 257 správce systému a služeb systemd (GitHub).
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, nově oficiálně běží také na architektuře arm64. Podporován je Apple Silicon (YouTube) je i Raspberry Pi 5 (YouTube).
Jaký byl rok 2024 ve vyhledávání Googlu? Mistrovství světa v hokeji, triumf Davida Pastrňáka, Robert Fico nebo loučení s herečkou Simonou Postlerovou. To jsou některá z témat, která letos nejvíce rezonovala ve vyhledávání na Googlu. Češi s velkým zájmem zjišťovali, proč je přestupný rok, a s podobnou intenzitou hledali důvod absence Zdeňka Chlopčíka ve StarDance. Kompletní žebříčky včetně globálních a další zajímavosti.
Chatbot Grok AI je nově pro uživatele sítě 𝕏 zdarma (návod). S omezením 10 zpráv za dvě hodiny a tři obrázky za den.
GNU Shepherd (Wikipedie) dospěl do verze 1.0.0. Po 21 letech. Jedná se o init systém a správce služeb napsaný v Guile Scheme. Původně se jmenoval GNU dmd (Daemon managing Daemons). Používá se v systému GNU Guix.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.23.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
[notice] child pid 3432 exit signal Segmentation fault (11) [alert] (11)Resource temporarily unavailable: apr_thread_create: unable to create worker threadJe to nahlášený jako bug a nezdá se že by se to dalo do pohybu. Otázka je tato : Je z hlediska vytížení RAM výhodnější nechat běžet apache s mod_php (s klasickým mpm) nebo nechat běžet php pod fcgi samostatně ? IMHO by apache neměl volat php když třeba posílá nějakej obrázek a tím by měla ram ušetřit . Díky
ab -n 5000 -c 100 xx.xx.xx.xx/na phpinfo(); a už je v logu
(12)Cannot allocate memory: fork: Unable to fork new processa apache s perforkem a mod_php jde do kytek
free -m total used free shared buffers cached Mem: 768 757 10 0 0 0 -/+ buffers/cache: 757 10 Swap: 0 0 0Jeden apache proces má RSS 5700, takže s tímto množstvím ram utáhnu cca 100 požadavků, a to nemluvim o MySQL atp...
apple / # top -bash: fork: Cannot allocate memoryToto háže asi 3min po ukončení testu Je to gentoo 64bit na OpenVZ
apple / # dd if=/dev/zero of=/swap bs=1M count=512 apple / # mkswap /swap apple / # swapon /swap swapon: /extraswap: Operation not permitted==> HOLOTA ! <== Zjevně mají zakázaný swapování do souboru abych si musel dokoupit další RAM....
cat /proc/user_beancounterspokud je to možné...
Tiskni Sdílej: