Byl vydán Debian 12.8, tj. osmá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
[notice] child pid 3432 exit signal Segmentation fault (11) [alert] (11)Resource temporarily unavailable: apr_thread_create: unable to create worker threadJe to nahlášený jako bug a nezdá se že by se to dalo do pohybu. Otázka je tato : Je z hlediska vytížení RAM výhodnější nechat běžet apache s mod_php (s klasickým mpm) nebo nechat běžet php pod fcgi samostatně ? IMHO by apache neměl volat php když třeba posílá nějakej obrázek a tím by měla ram ušetřit . Díky
ab -n 5000 -c 100 xx.xx.xx.xx/na phpinfo(); a už je v logu
(12)Cannot allocate memory: fork: Unable to fork new processa apache s perforkem a mod_php jde do kytek
free -m total used free shared buffers cached Mem: 768 757 10 0 0 0 -/+ buffers/cache: 757 10 Swap: 0 0 0Jeden apache proces má RSS 5700, takže s tímto množstvím ram utáhnu cca 100 požadavků, a to nemluvim o MySQL atp...
apple / # top -bash: fork: Cannot allocate memoryToto háže asi 3min po ukončení testu Je to gentoo 64bit na OpenVZ
apple / # dd if=/dev/zero of=/swap bs=1M count=512 apple / # mkswap /swap apple / # swapon /swap swapon: /extraswap: Operation not permitted==> HOLOTA ! <== Zjevně mají zakázaný swapování do souboru abych si musel dokoupit další RAM....
cat /proc/user_beancounterspokud je to možné...
Tiskni Sdílej: