V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Řešení dotazu:
Na Linuxu se jako PBX da pouzit Asterisk, jeste existuje OpenPBX, s tim ale nemam osobni zkusenosti.
S jakymkoliv webovym rozhrannim narazite ve chvili, kdy chcete neco vic nez nabizi rozhranni, pak je priohnuti toho reseni k obrazu svemu hrozne pracne. Nejlepsi je opravdu se naucit primo konfigurovat Asterisk pres jeho konfiguracni soubory, neni to vubec nic sloziteho a konfigurace je logicka a ve vysledku to bude delat presne to co od toho chcete.
Jinak pokud se od konfigurace neocekava nic sloziteho, lze pouzit treba Askozii, je to Asterisk na FreeBSD s docela intuitivnim webovym rozhrannim, ale treba nahrat tam dalsi zvukove soubory je celkem porod...
Ustredna Asterisk je pomerne proflaknuta ...
Jeste tedy doplnuji Yate = Yet Another Telephony Engine
http://yate.null.ro/pmwiki/
Jeste rusim, jen pro predstavu (pouze okopirovano z ofiku stranek) seznam features, navic to ma i web rozhrani (YateAdmin), moduly... atd.
Jedna firma mě nabídla konfiguraci přesně jak potřebuji, ale za 16 000 bez DPH a to se mě zdá poměrně dost drahé.Závisí od toho na čo to potrebuješ. V našom callcentre sme použitím Asterisku ušetrili niekoľkonásobok tejto sumy - každý mesiac. Zákazková práca niečo stojí a ak je na to aj záruka, tak to nie až taká zlá cena. Zober do úvahy aj to, že keď to budeš nastavovať sám, tak Ti to potrvá vzhľadom na nulové skúsenosti viac než mesiac (môj odhad) čistého času - času, ktorý si mohol stráviť inou prácou.
Dobry den,
nainstalujte si projekt Trixbox CE ( aktuálně ve verzi 2,8,0,3), pokud už máte přípravené vlastní hlášky (wav, gsm, mp3 ...), doporučuji ještě stáhnout české hlásky pro asterisk od IPEXu(pro nekomerční účely zdarma). Rozhodněte si jak bude
ústředna přípojena ke světu (VoIP trunk, obyčejná extension nebo snad PRI karta, ...), poté už je to otázka ~hodiny, jen klikačka přes web(zprovoznit jde vše co jste požadoval, fronty, IVR, nahrávání atp.).
Zde ještě máte starší návod na setup Triboxu ( http://homel.vsb.cz/~voz29/files/TRIXBOX/Trixbox-navod.html ).
Případně google, existují i videotutoriály, forum ...
Tiskni
Sdílej: