Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
server1:~# iptables -L
Chain INPUT (policy DROP)
target prot opt source destination
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ssh
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:imaps
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:www
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:574
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ftp-data
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ftps-data
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ftps
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ftp
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:mysql
Chain FORWARD (policy DROP)
target prot opt source destination
ACCEPT all -- anywhere anywhere state
RELATED,ESTABLISHED
Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
Máš tam napsaný "all traffic from wan will be blocked INCLUDING DMZ" ... čili podle toho se dovnitř nedostaneš ...
Snad jsem našel správný manuál ... http://uloz.to/340782/huawei.echolife.hg520i.pdf ... na straně 21, záložka basic, nat, by mohlo být nastavení DMZ a virtuální servery - to bych bral pro nastavování jako rozhodující. SPI bych zkusil buď anebo, zda povoluje přístup zvenku.
Ok, hledání/google našlo ještě jeden návod (aneb Váš postup se mi jeví ok) ... http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Huawei/EchoLife-HG520i/SSH.htm.
(Web je tam taky ... http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Huawei/EchoLife-HG520i/HTTP.htm)
V tom, jestli vám tam něco žije, v té DMZ? Pusťte si tam tcpdump třeba ... jestli vůbec něco proleze.
Jasně, že jo, třeba ctrl+c. Ještě se zeptam, čeho chcete dosáhnout v tmto vlákně? Onen prostup na ssh/web v DMZ byste měl zkoušet z veřejného internetu, ne svojí domácí sítě.
Server má IP 10.0.0.100? A 10.0.0.10 je nějaký ... notebook? V tom tcpdumpu to vypadá na ssh z notebooku na server ... a 88.103.174.80 je modem z venku? Nebo jiný veřejný internet?
Já měl pocit, že zkusíte z venku jít na server a na serveru uvidíte, zda to přeposílá modem ... zda na server něco dorazí ... v tom že si nejste jistý. (Zde mluvím o serveru jako ssh/webu, ne o serveru v modemu)
Tiskni
Sdílej: