Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Název Verze Popis +++-==============-==============-============================================ ii acroread 9.2-1intrepid2 Adobe Reader un acroread-debia žádná (popis není k dispozici) ii acroread-fonts 9.1-0medibuntu Fonts for Acrobat reader - Medibuntu packagezjistil jsem pri tiskovém vystupu temer jakehokoliv pdf jednak dlouhu dobu nez je vubec vystup poslan na tiskarnu (radove minuty) a jednak dochazi k dost castemu vypadku urcitych znaku (dle me zalezi na fontu). z jinych aplikaci nemam problem tisku (00, pdfviewer aj.) tiskarna raguje temer ihned po vyvolani fce tisku. Tiskakrna samsung ML2251N (sitova varianta serie ML2250) Detekci a nastavení tiskarny jsem nechal na systemu podle pravidla co funguje do toho nereju. k pdf: porovnani vystupu dvou různych souboru jak acroreadru (onen popisovanej problém) a úplne normální výstup z pdf viewru. bohuzel u urcitých internich zabezpecenech dokumetu jsem v pdf viewru pohorel. Pokud budete vedet nejaky napad jestli se da vystup acroreadu nejakym zpusobem "opravit" vhodnou konfiguraci. budu stastný, Dekuji
Skutečně šifrované nebo jenom opatřené DRM přepínači?
V druhém případě stačí vypnout respektování DRM v aplikaci/knihovně (respektive v době jejího překladu).
trošku vaší odpovědi nerozumím. no nevím jestli si můzu acroread prelozit sam? tj jestli jsou dostupné zdrojaky abych mohl knihovny/aplikaci upravit, Proste nekteré dokumenty pod linuxem neotevřu bez AR a nevim jestli chybný tiskový výstup ma nasvedomi DRM nebo ne kdyz zatim vse co jsem z AR v aktuální konfiguraci systému tisknul pod linuxem melo pokazený výstup (nehlede na prava na dokument) win acroread to také vytiskne OK. Problem bud bude se samotnou instalaci baličku v linuxu a nebo v nastavení výstupu či písem. ale bohuzel tady v této oblasti nemám zkusenot a nevím kde a co mám hledat ostatní aplikace v linuxu s tiskem problém nemají ...V druhém případě stačí vypnout respektování DRM v aplikaci/knihovně (respektive v době jejího překladu).
Zdrojáky jsou ke knihovně poppler, nástrojům poppler-utils (obsahují nástroj pdftops) a grafickým prohlížečům xpdf nebo evince nebo okular. Třeba xpdf lze při překladu nastavit, jestli má, nebo nebo respektovat DRM. U knihovny poppler to dřív bylo taky volitelné, jak je to teď, nevím.
Tím jsem chtěl říct, že pokud je soubor „chráněný“ jen DRM, lze jej v prohlížečích s otevřeným kódem obejít, soubor otevřít a zkusit vytisknout. Výstup by mohl být lepší než v acroreadu. Už jsem takové soubory dokázal vyrobit, že acroread pohořel, ale prohlížeče nad popplerem fungovaly.
Tiskni
Sdílej: