Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Infrastrukturu pro chatovací aplikaci Telegram provozuje člověk s vazbami na ruské zpravodajské služby. Upozorňují na to investigativní novináři z redakce iStories. „Vedneev dodává služby ruskému státu včetně jeho jaderného institutu nebo zpravodajské službě FSB,“ říká v podcastu Antivirus novinář Jan Cibulka. Uživatelům, kteří si chtějí své informace chránit, doporučuje Telegram vůbec nepoužívat, a raději zvolit jednu z alternativ, WhatsApp nebo Signal.
The Trump Organization spustila ve Spojených státech mobilní síť Trump Mobile s neomezeným tarifem The 47 Plan za 47,45 dolarů měsíčně a představila vlastní značku telefonů The T1 Phone s Androidem za 499 dolarů.
Vývojáři KiCadu se na svém blogu rozepsali o problémech KiCadu v desktopových prostředích nad Waylandem. KiCad běží, ale s významnými omezeními a problémy, které podstatně zhoršují uživatelský komfort a vývojáři je nedokážou vyřešit na úrovni KiCadu. Pro profesionální používání doporučují desktopová prostředí nad X11.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Prakticky si to vysvětluji tak, že FF používá nějaký ten xul soubor pro vykreslení GUI a problém je v tom, že se to nevykreslí. Zkoušel jsem odinstalovat FF, xulrunner, i python-xpcom, smazal jsem profil FF, a bez výsledku.
Jak lépe mohu nasimulovat firefoxem nedotknutý systém? Popř. jiné nápady?
Řešení dotazu:
rm -rf ~/.mozilla/firefox
Zkus v konzoli udelat toto:
cd /usr/lib/firefox-3.6/ (nebo /usr/lib64/firefox-3.6/ pokud mas 64bit)
xulrunner application.ini A pripadne sem dej vypis. (Take vypis s "xulrunner --version")přátelé, opět se ukázalo, že jsem blb.
nyní se na situaci dívám takto: udělal jsem update FF. FF začal blbnout. různými upgrade/downgrade všelijakých komponent jsem si to zprasil. totálně rezignovaně jsem napsal dotaz na fórum.
při řešení něčeho jiného jsem si všiml, že mi běží jeden proces "firefox". bingo! odstřel! naběhl čistý profil! zkopíroval jsem zpátky ten svůj starý. opět se to začalo blbnout. teď už to ale bylo jednoduché...
a cenu roku s názvem svině roku vyhrává rozšíření: "SwitchProxy tool 1.4.1"!
po updatu na 1.4.2 FF sice neblbne, ale to rozšíření nevykazuje činnost. Co používáte vy na rychlé přepínání proxy?
Tiskni
Sdílej: