Firma X zaslala předžalobní výzvu vývojáři projektu Nitter (Wikipedia), open-source alternativního frontendu k sociální síti X (ex-Twitter), a provozovatelům instancí jako XCancel, které umožňovaly číst příspěvky bez přihlášení, reklam a javascriptu. Údajně se dopouštějí „sběru dat“. Zdrojový kód Nitteru vývojář archivoval. Vývoj již dříve přerušil v roce 2024 po tehdejším omezení API X. X je dceřiná společnost SpaceXAI Elona Muska, provozující mj. kontroverzního chatbota Grok.
Bylo vydáno Ubuntu 26.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 26.04 LTS s kódovým názvem Resolute Raccoon. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti ČR za rok 2025 (pdf). Incidentů ubylo, sofistikovanost útočníků roste.
Open source softwarový stack AMD ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán v nové major verzi 10.0. S ROCm.AI. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Finanční skupina Partners se stala minulou neděli obětí kybernetického útoku, při kterém se útočníci dostali k některým osobním údajům klientů. Společnost o tom informovala ve čtvrtek. Ujišťuje, že peníze klientů nejsou v ohrožení. „Kybernetický útok zasáhl část IT infrastruktury naší společnosti. Ihned po zjištění útoku jsme s pomocí externích bezpečnostních odborníků začali intenzivně pracovat na minimalizaci škod. Útočníci se
… více »Americká technologická společnost Meta Platforms se dohodla, že zaplatí až zhruba 18 miliard dolarů (asi 373 miliard Kč) za mimosoudní urovnání sporu o závislosti dětí na sociálních sítích a provede významné změny pro jejich používání mladistvými. Téměř tři desítky států USA firmu v roce 2023 obvinily z toho, že sítě Facebook a Instagram vědomě navrhla tak, aby u dětí vyvolávaly závislost, a zatajovala tyto dopady před veřejností. Firma se
… více »Byl publikován aktuální přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Blíží se vydání podporující čipy M3. Vývojáře lze podpořit na GitHub Sponsors a Open Collective.
Kancelářský balík LibreOffice byl vydán ve verzi 26.8. Mimo jiné vylepšuje typografii a kompatibilitu s formáty MS Office, více v poznámkách k vydání.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 23.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 23.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools, Libc++, Polly a Flang.
Ahoj, mám problém se spuštěním registrace lineage 2 serveru pokaždý mi napíše toto:
mihaloo:/game/lg/server/login# java -Djava.util.logging.config.file=console.cfg -cp ./../libs/*:l2jserver.jar net.sf.l2j.gsregistering.GameServerRegister
Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: net.sf.l2j.gsregistering.BaseGameServerRegister
at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.90)
at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.90)
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: java.util.ResourceBundle$Control not found in gnu.gcj.runtime.SystemClassLoader{urls=[file:l2jserver.jar], parent=gnu.gcj.runtime.ExtensionClassLoader{urls=[], parent=null}}
at java.net.URLClassLoader.findClass(libgcj.so.90)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(libgcj.so.90)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(libgcj.so.90)
at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.90)
...1 more
Nevím si s tím rady.
Řešení dotazu:
CP = l2jserver.jar for a in ../libs/*; do CP="$a:$CP" done java -cp $CP .....
for library in ${project_dir}/lib/*.jar ; do
if [ -z "${CLASSPATH}" ] ; then
CLASSPATH="${library}"
else
CLASSPATH="${CLASSPATH}:${library}"
fi
done
export CLASSPATH
Tak jsem to napsal nějak takto a stejně to pořád háže chyby...
#!/bin/sh
for library in lib/*.jar ; do
if [ -z "${CLASSPATH}" ] ; then
CLASSPATH="${library}"
else
CLASSPATH="${CLASSPATH}:${library}"
fi
done
java -Djava.util.logging.config.file=console.cfg -cp $CLASSPATH:l2jserver.jar net.sf.l2j.gsregistering.GameServerRegister
Chyba
mihaloo:/game/lg/server/login# ./RegisterGameServer.sh
Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: net.sf.l2j.gsregistering.BaseGameServerRegister
at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.90)
at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.90)
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: java.util.ResourceBundle$Control not found in gnu.gcj.runtime.SystemClassLoader{urls=[file:lib/bsh-engine.jar,file:lib/bsh-2.0b5.jar,file:lib/c3p0-0.9.1.2.jar,file:lib/ecj.jar,file:lib/java-engine.jar,file:lib/javolution-5.3.1.jar,file:lib/jython-engine.jar,file:lib/jython.jar,file:lib/mmocore.jar,file:lib/mysql-connector-java-5.1.10-bin.jar,file:lib/trove-2.1.0.jar,file:l2jserver.jar], parent=gnu.gcj.runtime.ExtensionClassLoader{urls=[], parent=null}}
at java.net.URLClassLoader.findClass(libgcj.so.90)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(libgcj.so.90)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(libgcj.so.90)
at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.90)
...1 more
apt-get install sun-java6-jdk Java runtime environment apt-get install sun-java6-jreA pořád stejné chyby...
mihaloo:/game/lg/server/login# ./RegisterGameServer.sh
Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: Could not initialize class sun.awt.X11GraphicsEnvironment
at java.lang.Class.forName0(Native Method)
at java.lang.Class.forName(Class.java:169)
at java.awt.GraphicsEnvironment.getLocalGraphicsEnvironment(GraphicsEnvironment.java:68)
at sun.awt.X11.XToolkit.clinit(XToolkit.java:89)
at java.lang.Class.forName0(Native Method)
at java.lang.Class.forName(Class.java:169)
at java.awt.Toolkit$2.run(Toolkit.java:834)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.awt.Toolkit.getDefaultToolkit(Toolkit.java:826)
at sun.swing.SwingUtilities2$AATextInfo.getAATextInfo(SwingUtilities2.java:126)
at javax.swing.plaf.metal.MetalLookAndFeel.initComponentDefaults(MetalLookAndFeel.java:1556)
at javax.swing.plaf.basic.BasicLookAndFeel.getDefaults(BasicLookAndFeel.java:130)
at javax.swing.plaf.metal.MetalLookAndFeel.getDefaults(MetalLookAndFeel.java:1591)
at javax.swing.UIManager.setLookAndFeel(UIManager.java:541)
at javax.swing.UIManager.setLookAndFeel(UIManager.java:581)
at net.sf.l2j.gsregistering.BaseGameServerRegister.startGUI(BaseGameServerRegister.java:259)
at net.sf.l2j.gsregistering.BaseGameServerRegister.main(BaseGameServerRegister.java:184)
at net.sf.l2j.gsregistering.GameServerRegister.main(GameServerRegister.java:33)
Tiskni
Sdílej: