Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
petr@dell:/$ multisync plugin_API_version short_name long_name plugin_init always_connected [evo2-sync] DEBUG: start: sync_connect [evo2-sync] INFORMATION: Loading state from file /home/petr/.multisync/1/localsettings [evo2-sync] DEBUG: end: load_palm_state [evo2-sync] DEBUG: end: sync_connect [synce_socket_listen:219] bind failed, error: 98 "Adresa je užívána" [synce_connect:380] Failed to initialize the synchronization manager sync_disconnect [evo2-sync] INFORMATION: start: disconnect [synce_join_thread:260] synce_join_thread called when no thread is running [synce_subscribe:176] Synchronization of 'Appointment' events is not supported [synce_subscribe:176] Synchronization of 'Contact' events is not supported [synce_subscribe:176] Synchronization of 'Task' events is not supported [rra_syncmgr_start_events:655] No valid subscriptions object_types plugin_info object_types always_connected [evo2-sync] DEBUG: start: sync_connect [evo2-sync] INFORMATION: Loading state from file /home/petr/.multisync/1/localsettings [evo2-sync] DEBUG: end: load_palm_state [evo2-sync] DEBUG: end: sync_connect [synce_socket_listen:219] bind failed, error: 98 "Adresa je užívána" [synce_connect:380] Failed to initialize the synchronization manager sync_disconnect [evo2-sync] INFORMATION: start: disconnect [synce_join_thread:260] synce_join_thread called when no thread is running (multisync:5677): GLib-CRITICAL **: g_hash_table_size: assertion `hash_table != NULL' failed Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
[synce_socket_listen:219] bind failed, error: 98 "Adresa je užívánaAsi is to pustil nekolikrat za sebou ,bot na top portu uz neco visi... NN
Přesně to samé jsem řešil teď. Kontakty stáhl z rozbitého telefonu (rozbitý display) SE přes Wammu.
Export z Wammu do VCard - ale moje pocket PC resp. ty windows mobile v něm neumí číst soubor, ve kterém je více kontaktů v jednom souboru. Tento soubor se ale dá natáhnout do Kontact a vyexportovat do série souborů, kde v každém je jen jeden kontakt, ale ani to neumí moje windows mobile načíst. Kontact KDE4 ještě neumí synchronizaci s windows mobile (na Ubuntu se mi pocket PC se systémem spojí). Našel jsem nějaký soft pro Windows mobile, přes který je to možné provést. Mrkni na tyto odkazy: http://sourceforge.net/mailarchive/forum.php?thread_name=55f129d91001291312o5615b339qf748f0f7067cba34%40mail.gmail.com&forum_name=gammu-users http://manish.wordpress.com/2008/11/14/importing-contacts-to-windows-mobile-without-ms-outlook/
Ještě mám problém s pořadím sloupečků při exportu z wammu: http://sourceforge.net/mailarchive/forum.php?thread_name=20100202235025.1442107a%40nutt.cihar.com&forum_name=gammu-users http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,43841.0.html
Tiskni Sdílej: