CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag). Vydána byla nová major verze 10 (aktuálně 10.4.0). Přehled novinek v Changelogu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-1 Focal založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Společnost Red Hat slaví 30 let.
Ve věku 91 let zemřel izraelský informatik Ja'akov Ziv, spolutvůrce bezztrátových kompresních algoritmů LZ77, LZ78 a LZW (Lempel–Ziv–Welch).
Byla představena nová Arduino deska Arduino UNO R4 s 32bitovým MCU RA4M1 (Arm Cortex-M4). Desku lze zatím získat pouze v rámci early access programu.
Operační systém MidnightBSD, fork FreeBSD optimalizovaný pro desktop s prostředím Xfce, byl vydán ve verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Neurodeck: Psychological Deckbuilder (ProtonDB).
Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Řešení dotazu:
/home
, pak třeba takhle nějak:
for d in /home/* do cp /tmp/Desktop/ $d donePodrobnosti o cyklu
for
si najděte v manuálové stránce k vašemu shellu.
Podla mojho nazoru by bolo vhodnejsie nieco taketo:
for i in /home/*/Desktop
do
cp -r /tmp/Desktop/* "$i"
done
Vyhol by si sa prepisaniu celeho obsahu povodneho /home/uzivatel/Desktop a taktiez je tam podstatne mensia sanca, ze v nejakom inom adresare v /home bude struktura vyhovujuca zadanej napr. /home/nie_je_uzivatel/Desktop . A kedze tato struktura sa tam nachadzat nebude alebo bude, ale menej ako pri vsetkych, tak je toto riesenie zatial najspravnejsie.
p.s.: Ten moj postup cez xargs toto riesil, len som si to neuvedomil hned pri pisani prispevku a zavadzal som nasledne :D
Zdravim, jedna moznost je ta s for loop, co mne pride prirodzenejsie. Potom je tu ale tiez moznost dalsia:
pato@debian:~/test$ ls *
test.file
test1:
test2:
test3:
pato@debian:~/test$ ls -d /home/pato/test/*/ | xargs -n 1 cp test.file
pato@debian:~/test$
pato@debian:~/test$ ls *
test.file
test1:
test.file
test2:
test.file
test3:
test.file
Takze v tvojom pripade by to bolo nieco taketo:
ls -d /home/*/Desktop | xargs -n 1 cp -r co_treba_skopirovat
alebo tiez mozes nahradit znak * listom uzivatelov. Pretoze v tomto pripade za zapise potrebny subor do vsetkych zloziek v adresari /home/ a tam by mohli byt aj dalsie adresare ako napr. lost+found a dalsie.
Tiskni
Sdílej: