Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Řešení dotazu:
No, moc důvěry to ve mně nebudí. Například je podezřelé už to, že podle hlavní stránky to brání ve volání syscallu exec
(syscall je execve()
), manuálová stránka zase tvrdí, že proces "will be unable to create any child process" (což je záležitost syscallu fork()
, který ale není moc moudré zakazovat). Také bych nedal ruku do ohně, že to nepůjde nějak obejít, třeba zavoláním syscallu přímo místo volání knihovní funkce.
SELinuxu nebo AppArmoru bych v tomhle určitě věřil víc.
Forknout to půjde, ale exec pak už selže.
To je mi jasné. Šlo mi spíš o to, že tam, kde jde o bezpečnost, nepůsobí moc dobrým dojmem, když má projekt takhle zásadní a do očí bijící chyby v dokumentaci.
ale čekal bychm že firefox bude standardně používat knihovní funkce
Ta poznámka byla spíš obecná (ten projekt si dělá ambice být obecným), ne konkrétně k Firefoxu. Ale ani u toho bych si nebyl stoprocentně jistý, že pouhé preloadnutí knihovny s vlastní verzí execve()
stoprocentně vyloučí všechno, co potenciální útočník může udělat.
Chci nasadit linux(ubuntu) na PC do baru...On nestavi pocitac pro FBI.
$ opera -kioskmodePoužitelné parametry zjistíš příkazem
$ opera -kioskhelpAž zjistíš všechny potřebné parametry, tak prostě místo KDE či Gnome spustíš jen Operu
Tiskni
Sdílej: