abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:44 | Nová verze

    Dibuja je jednoduchý kreslící program inspirovaný programy Paintbrush pro macOS a Malování pro Windows. Vydána byla verze 0.26.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.13 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.22.0, tj. první z nové řady 3.22, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 00:33 | IT novinky

    FEL ČVUT vyvinula robotickou stavebnici pro mladé programátory. Stavebnice Brian byla navržená speciálně pro potřeby populární Robosoutěže. Jde ale také o samostatný produkt, který si může koupit každý fanoušek robotiky a programování od 10 let, ideální je i pro střední školy jako výuková pomůcka. Jádro stavebnice tvoří programovatelná řídicí jednotka, kterou vyvinul tým z FEL ČVUT ve spolupráci s průmyslovými partnery. Stavebnici

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 46
    29.5. 20:33 | Komunita

    Ubuntu bude pro testování nových verzí vydávat měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 14:55 | Nová verze

    Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 14:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 12:33 | Zajímavý článek

    Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 59
    28.5. 20:44 | Nová verze

    Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (56%)
     (31%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 172 hlasů
     Komentářů: 13, poslední 30.5. 12:26
    Rozcestník

    Dotaz: tune2fs sposobil stratu dat na particii s btrfs

    27.3.2010 02:02 Patrik Uhrak | skóre: 31 | blog: pato
    tune2fs sposobil stratu dat na particii s btrfs
    Přečteno: 266×

    Zdravim.

     

    Tak zas sa mi daco podarilo vynimocne. Nedavno som nahodil/prehodil particiu pre /home/ z ext4 na btrfs. Uz vtedy boli problemy, ze obsadene miesto som zistoval pomocou du -h, pretoze mi ukazovalo niekolko stoviek MB v minusovych hodnotach a 100% zaplneny disk, co bola ale hlupost. No a dneska mi doslo ale miesto na tej particii, tak ze ju rozsirim.

    Vyuzivam lvm2, takze to nie je problem. Dal som lvresize [logical volume] -L 2G a prebehlo to ok. Len este treba dat resize2fs , no ale ja som dal tune2fs . Zacalo vypisovat chyby na fs, tak som sa aj potesil, ved mozno konecne by sa to dalo dokopy a snad by som vedel realne, ako obsadena je particia. Zial, po mount -a hlasilo bad superblock. Tak som vytvoril rychlo novu particiu, fs na nej, pripojil, vytvoril adresar uzivatela a spustil X-ka. Nasledne som pripojil aj tu staru particiu bez problemov na ine umiestnenie / kedze mount -a cita fstab a vsetky zapisane ale nepripojene sa pokusi pripojit / . Vsetko by bolo uzasne, keby som po 2 hodinach nezistil, ze som sa vratil v case spat asi tak 2 tyzdne.

    Nepotrebujem tam nic, prezil by som to, nebyt jedneho jedineho suboru. Vsetko mam nalinkovane na inu particiu, len ten adresar som mal v home nanestastie. A zistil som zaujimavu vec, ze ta particia, co bola btrfs, je spat na ext4, ako bola predtym. Vie niekto pomoct, co s tym? Ako to vratit spat na btrfs s aktualnymi subormi alebo aspon ako dostat ten jeden subor odtial spat ?

     

     

    Dakujem mockrat.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.