Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Zdravím vespolek, ví někdo jaká je správná syntaxe ve wine pro následující příkaz z windows :
"F:\cesta\nekam\program.exe F:\cesta\nekam\cesty.ini"
Jde o to, že pro program "program.exe jsou nastaveny cesty k jemu požadovaným souborům v "cesty.ini" (jedná se konkrétně o program bakalář). Pokud napíšu
'wine "F:\cesta\nekam\program.exe F:\cesta\nekam\cesty.ini"'
tak jsem při kombinacích uvozovek nedošel k úspěšnému spuštění programu. Buď to hlásí že "F:\cesta\nekam\program.exe F:\cesta\nekam\cesty.ini" soubor nenalezen, nebo to akceptuje pouze první část příkazu 'wine "F:\cesta\nekam\program.exe"', daný program spustí, ale pak to napíše že požadované soubory v /home/danyuzivate/ nebyly nalezeny. (cesty k požadovaným souborům jsou přitom právě v "cesty.ini").
Ve wine mám disk F:\ správně namapován, soubory na těch cestách jsou k dispozici. Jde jen o syntaxi príkazu pro spuštění z terminálu
Ve Windows je to přesně takhle :
F:\cesta\nekam\program.exe "F:\cesta\nekam\cesty.ini"
Nefungují následující varianty :
wine F:\cesta\nekam\program.exe "F:\cesta\nekam\cesty.ini"
wine "F:\cesta\nekam\program.exe" "F:\cesta\nekam\cesty.ini"
wine "F:\cesta\nekam\program.exe 'F:\cesta\nekam\cesty.ini'"
Příkaz cd nepomůže, neboť problém je v tom, jak předat v příkazu parametr cesty k ini souboru. Nikoliv v tom, odkud ho spouštím.
wine 'F:\cesta\nekam\program.exe' 'F:\cesta\nekam\cesty.ini'
Tím jsem samozřejmě nemyslel změnu písmena, značící oddíl disku ve windows. Měl jsem namysli neco jako:
wine ~/.wine/xx/program.exe
Tiskni
Sdílej: