Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Řešení dotazu:
Podle Vašich dotazů se zřejmě ptáte na OpenSuse? Balíčky máte nainstalované, skupiny přidělené?
Sám bych hledal odpověď v gentoo handbooku. Neřekl jste, kde jste se zasek, co vidíte.
Program emerge je něco jako yast/yum/rpm nebo co to tam máte v Suse. Ohledně skupin jsem se sek, mysql jsem instaloval/používal jen u mediawiki, kde byly práva k webu.
/etc/init.d/mysql start
.
/etc/mysql/my.cnf
na bind-address
.
Podle jednoho linku je v /usr/share/mysql/my-large.conf nějaký template. Tazatel tam musel konfigurák zplodit sám.
Každopádně byste měl vidět něco jako
# netstat -tanpu | grep mysql tcp 0 0 127.0.0.1:3306 0.0.0.0:* NASLOUCHÁ 11534/mysqldaneb na portu 3306 poslouchat démona mysqld.
Co máš přesně v konfiguraci? Když mi mysql neběží ...
$ ls -l /var/run/mysqld/ celkem 0a když mi běží ...
$ ls -l /var/run/mysqld/ celkem 4 -rw-rw---- 1 mysql mysql 6 10. dub 20.24 mysqld.pid srwxrwxrwx 1 mysql mysql 0 10. dub 20.24 mysqld.sockv konfiguráku (/etc/mysql/my.cnf) mam mj.
[mysqld] character-set-server = utf8 default-character-set = utf8 user = mysql port = 3306 socket = /var/run/mysqld/mysqld.sock pid-file = /var/run/mysqld/mysqld.pid log-error = /var/log/mysql/mysqld.err basedir = /usr datadir = /var/lib/mysql
Prosím, k věci.
Mam 2x socket v konfiguráku ...
$ grep socket /etc/mysql/my.cnf socket = /var/run/mysqld/mysqld.sock socket = /var/run/mysqld/mysqld.sock # using "localhost" in connects uses sockets by defaultjak jsi na tom Ty? Navíc: máš tam ten adresář, v kterém by ten soubor měl být? File systém je ok? Selinux apod. nezlobí, tedy že by bránil tvořit apod. soubory? A taky:
$ ls /var/log/mysql/ -l celkem 8 -rw-rw---- 1 mysql mysql 7414 10. dub 20.24 mysqld.err -rw-rw---- 1 mysql mysql 0 28. úno 17.03 mysql.err -rw-rw---- 1 mysql mysql 0 28. úno 17.03 mysql.loggeneruje se Ti nějakej log, neni tam něco zajímavýho? Jak koukam, logy přečte skupina mysql, bylo by lepší mít uživatele v té skupině, ať nemusíš na ně s rootem.
Tiskni
Sdílej: