Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
Podle Vašich dotazů se zřejmě ptáte na OpenSuse? Balíčky máte nainstalované, skupiny přidělené?
Sám bych hledal odpověď v gentoo handbooku. Neřekl jste, kde jste se zasek, co vidíte.
Program emerge je něco jako yast/yum/rpm nebo co to tam máte v Suse. Ohledně skupin jsem se sek, mysql jsem instaloval/používal jen u mediawiki, kde byly práva k webu.
/etc/init.d/mysql start
.
/etc/mysql/my.cnf
na bind-address
.
Podle jednoho linku je v /usr/share/mysql/my-large.conf nějaký template. Tazatel tam musel konfigurák zplodit sám.
Každopádně byste měl vidět něco jako
# netstat -tanpu | grep mysql tcp 0 0 127.0.0.1:3306 0.0.0.0:* NASLOUCHÁ 11534/mysqldaneb na portu 3306 poslouchat démona mysqld.
Co máš přesně v konfiguraci? Když mi mysql neběží ...
$ ls -l /var/run/mysqld/ celkem 0a když mi běží ...
$ ls -l /var/run/mysqld/ celkem 4 -rw-rw---- 1 mysql mysql 6 10. dub 20.24 mysqld.pid srwxrwxrwx 1 mysql mysql 0 10. dub 20.24 mysqld.sockv konfiguráku (/etc/mysql/my.cnf) mam mj.
[mysqld] character-set-server = utf8 default-character-set = utf8 user = mysql port = 3306 socket = /var/run/mysqld/mysqld.sock pid-file = /var/run/mysqld/mysqld.pid log-error = /var/log/mysql/mysqld.err basedir = /usr datadir = /var/lib/mysql
Prosím, k věci.
Mam 2x socket v konfiguráku ...
$ grep socket /etc/mysql/my.cnf socket = /var/run/mysqld/mysqld.sock socket = /var/run/mysqld/mysqld.sock # using "localhost" in connects uses sockets by defaultjak jsi na tom Ty? Navíc: máš tam ten adresář, v kterém by ten soubor měl být? File systém je ok? Selinux apod. nezlobí, tedy že by bránil tvořit apod. soubory? A taky:
$ ls /var/log/mysql/ -l celkem 8 -rw-rw---- 1 mysql mysql 7414 10. dub 20.24 mysqld.err -rw-rw---- 1 mysql mysql 0 28. úno 17.03 mysql.err -rw-rw---- 1 mysql mysql 0 28. úno 17.03 mysql.loggeneruje se Ti nějakej log, neni tam něco zajímavýho? Jak koukam, logy přečte skupina mysql, bylo by lepší mít uživatele v té skupině, ať nemusíš na ně s rootem.
Tiskni
Sdílej: