Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Zdravím,
jsem laik a tohle bych chtěl využívat jen pro jednoduché psaní php scriptů.
Mám následující problém: Ve VirtualBoxu mám nainstalovanou Fedoru 12. Pomocí VirtualBoxu tam sdílím složku z hostitelského systému (Windows XP), je namountovaná do /var/www/html/. Když chci prohlížet obsah pomocí browseru (http://localhost:80) napíše mi to 403 Forbidden. Práva té složky mám na 0777 (o bezpečnost nejde, mám to pouze pro vlastní použití) Nejde mi to do hlavy, ale to asi proto, že tomu moc nerozumím. Proto prosím o radu zkušenější. Předem díky
Nemám. Je tam defaultně nastavený DocumentRoot na "/var/www/html". Je tedy potřeba konfigurovat VirtualHosta i v tomto případě? Chtěl jsem se tomu vyhnout, neboť i toto je pro mne španělská vesnice. Pokusil jsem se o to takto:
<VirtualHost /webdesign:80>
ServerName: Webdesign
DocumentRoot: /var/www/html
</VirtualHost>
Nicméně po uložení už mi ani nenaskočil daemon, vyplivl: Syntax error (týkající se toho VirtualHostu) "DocumentRoot must be a directory" (nerozumím tomu, vždyt je to adresář..)
... sdílím složku z hostitelského systému (Windows XP), je namountovaná do /var/www/html/Namountované soubory z Windows totiž určitě nemají rozumný SELinux kontext.
Tiskni
Sdílej: