Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
/music/blackmore_night/Beyond The Sunset (2004)$ ls -1 01.mp3 02.mp3 03.mp3 04.mp3 05.mp3 06.mp3 07.mp3 08.mp3 09.mp3 10.mp3 11.mp3 12.mp3 13.mp3 14.mp3 Beyond The Sunset1.jpg Beyond The Sunset.jpga mel by vypadat takto:
1. Once In A Million Years (Previously Unreleased) 2. Be Mine Tonight 3. Wish You Were Here 4. Waiting Just For You 5. Durch Den Wald Zum Bach Haus 6. Ghost Of A Rose (New Previously Unreleased Version) 7. Spirit Of The Sea 8. I Still Remember 9. Castles And Dreams 10. Beyond The Sunset 11. Written In The Stars 12. Morning Star 13. Play Minstrel Play 14. Minstrel HallZ "man" to nedokazu a google neporadil. Jak jste na to Vy? Dekuji.
exfalso
mv 01.mp3 "1. Once In A Million Years (Previously Unreleased).mp3"
mv 02.mp3 "2. Be Mine Tonight.mp3"
mv 03.mp3 "3. Wish You Were Here.mp3"
mv 04.mp3 "4. Waiting Just For You.mp3"
mv 05.mp3 "5. Durch Den Wald Zum Bach Haus.mp3"
mv 06.mp3 "6. Ghost Of A Rose (New Previously Unreleased Version).mp3"
mv 07.mp3 "7. Spirit Of The Sea.mp3"
mv 08.mp3 "8. I Still Remember.mp3"
mv 09.mp3 "9. Castles And Dreams.mp3"
mv 10.mp3 "10. Beyond The Sunset.mp3"
mv 11.mp3 "11. Written In The Stars.mp3"
mv 12.mp3 "12. Morning Star.mp3"
mv 13.mp3 "13. Play Minstrel Play.mp3"
mv 14.mp3 "14. Minstrel Hall.mp3"
Vidim ze jsem otazku polozil velice nesrozumitelne. Pouziju proto otazku, kterou polozil jiz nekdo prede mnou na jinem serveru:
"Ahoj. Mám takový problém. Na disku mám docela dost MP3 a pomerne casto se zde vyskytuji alba obsahujici soubory
jmenujici se "track01 nebo audiotrack01..."
Jde mi o to, jak prejmenovat tyto univ nazvy pisnicek skladbami originalnimi, kterych vypisy se daji pomerne lehce
najit na netu.
Neco ve smyslu:
prejmenuj track01.mp3 na Originalni nazev.mp3 a pokracuj s dalsi skladbou.
Vypis skladeb najdes na /jmeno/alba/se/seznamem/skladeb.txt.
Na jedne strane je adresar k prejmenovani pisnicek a strane druhe je textovy soubor
obsahujici vsechny pisnicky alba.
Mam takovych alb docela dost a delat to rucne pomoci mv by me asi zabilo
tracklist="tracklist.txt" tracklistarr=() i=0 while read line; do tracklistarr[$i]="${line}.mp3" echo "<-- ${tracklistarr[$i]}" ((i++)) done < "$tracklist" mp3s=$(ls *.mp3 | wc -l) if [[ "$mp3s" != "$i" ]]; then echo "Počet řádek v tracklistu nesouhlasí s počtem souborů .mp3." exit 1 fi i=0 for mp3 in *.mp3; do echo "mv \"$mp3\" \"${tracklistarr[$i]}\"" ((i++)) done read -p "OK? [y/n]" i=0 if [[ "$REPLY" == "y" ]]; then for mp3 in *.mp3; do mv -vi "$mp3" "${tracklistarr[$i]}" ((i++)) done fiJinak na takovéto přejmenovávání jsem si napsal supr skripty které i nastavují id3 tagy, ale chtělo by to umět bash, aby si to člověk mohl případně upravit, v opačném případě je asi uživatelsky přívětivější použít nějaký specializovaný GUI nástroj na id3.
/home/user/bin/id3/
id3.conf
!!!*.mp3
musí být ve stejném pořadí jako v tracklist.txt
/home/user/bin/id3/id3-gen.sh
Vytvoří se vám soubor .id3.id3
, do něj se můžete podívat, na začátku je globální nastavení proměnných (zde vidíte co všechno se bude nastavovat, vše můžete u jednotlivých souborů lokálně měnit), pak následují bloky, pro každý soubor jeden. Blok je uvozen názvem souboru, následují proměnné jako title, artist apod., můžete tam doplnit další, možné názvy už jste viděl mezi těmi globálními, víc toho podporováno není. Pokud je třeba jedna mp3 z jiného roku, přidáte tam např. year=2001 apod./home/user/bin/id3/id3.sh
. Ten vytvoří podadresář, a do něj nalinkuje (hardlink) nově přejmenované mp3. Pokud jste s nimi spokojen, staré mp3 i konfigurák lze smazat. Pokud spokojen nejste, nový adresář prostě smažete, upravíte konfigurák a zkusíte mp3 vygenerovat znova. V tom novém adresáři se ale každopádně vytvoří i nový soubor .id3.id3
poplatný novým názvům, který můžete s písničkami uchovávat pro případ, že soubory budete chtít později ještě nějak automatizovaně měnit. Také ještě ke každému souboru mp3 vznikne stejnojmenný soubor .id3, ten má přednost před tím globálním a lze ho s id3.sh používat i samostatně, ale asi je lepší uchovat buď ten globální, nebo ty jednotlivé, aby se to nespletlo.id3-gen.sh
a id3.sh
) existují jejich podobní bratříčci, kteří se jmenují *-album
, fungují podobně, jen je ve finále jiné výsledné jméno adresáře a souboru (první varianta je jméno - album, druhá album - jméno). Rozdíly jsou velmi malé, ale já používám obě varianty, podle okolností.
Vzniklé soubory jsou pojmenované artist - album - tracknum - title.mp3
resp. album - artist - tracknum - title.mp3
. Pokud to chcte jinak, změňte id3.sh
resp. id3-album.sh
Oid3v2
a mp3unicode
.
Uživatelsky přívětivé to pravda není, ale ve výsledku je to opravdu velice rychlé, nepotřebujete k tomu myš, a mně to na 95% mp3 stačilo.
Tiskni
Sdílej: