Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Dobrý den, nedaří se mi přihlásit ke svému svn.
Na repozitář jsem aplikoval:
svnserve -d -r /home/snv/aplikace/
a pak jsem si chtěl zjistit, zda-li 3690 bezi:
nmap localhost -p 3690
do konzole to vypsalo:
Starting Nmap 5.00 ( http://nmap.org ) at 2010-05-25 07:38 CEST
Warning: Hostname localhost resolves to 2 IPs. Using 127.0.0.1.
Interesting ports on niko (127.0.0.1):
PORT STATE SERVICE
3690/tcp open svn
nemuze byt problem v prihlaseni v tom, ze "Hostname localhost resolves to 2 IPs"?
v adresari "conf" v repozitari aplikace mam soubory authz, passwd, svnserve.conf,
ktere mám spravne nastaveny:
authz
* = rw
passwd
uzivatel = heslo
svnserve.conf
[general]
anon-access = none
auth-access = write
password-db = passwd
authz-db = authz
k svn se prihlasuji pomoci netbeans, ktery po zadani:
svn://localhost/aplikace
user = password
zahlasi:
Authorization failed
3690 tuneluji:
sudo ssh -l user -L3690:localhost:3690 IP.ADRESA.SERVE.RU -p PORT
nevite, kde by mohl jeste byt kratas? Diky
[users] uzivatel = hesloauthz:
[/] * = rwuser = password ?, při zadání v NetBeans je myšleno:
anon-access = read
NetBeans 6.8 - svnserve, version 1.6.5 (r38866). Z netbeans klasicky přistupuji k repozitářům v naší firmě - bez rpoblémů. spíš si myslím, že je něco špatně v nastavení m=ho serveru.
Protože, týden jsem špekuloval, jak na linuxu vytvořit svn, jak se k němu přes tunel připojit až se mě to díky kolegovy tady s fóra podařilo. Tak jsem si řekl super, repozitář jsem smazal, vytvořil novej, nastavil, naimportoval soubory a nejde se mi k němu přihlásit.
vytvořil jsem skupiny svn a uživatele svn. a příkazem: chown -R svn:svn /home/svn/aplikace/ bych tedy měl nastavit práva. Ale stále: Authorization failed
/etc/sysconfig/svnserve
- nevím jak je to na Ubuntu.ps -ef | grep svn[s]erve
by jste měl vidět v 1. sloupci na koho to běží a tomu by měl repozitář patřit.
[users] pepa = PepovoHesloauthz:
[/] * = rwa v NetBeans zadáváte do pole
User:
pepa a do pole Password:
PepovoHeslo ?
Tak už to zase funguje
Co jsem udělal:
Moje heslo se sklada ze dvou slov, mel jsem vsechna pismena malym, tak jsem heslo upravil, ze kazde slovo ma prvni pismeno v hesle velkym - nevim jest-li to ma vliv.
pak jsem rebootoval server, zapnul svnserve -d -r /repozitar a uz to slape...
Tak zase děkuji za pomoc - uvidm jak dlouho to bude fungovat
Náhodou, nemáte nějaký pěkný třeba i rozsáhlý článek v češtině, kde bych se o možnosti svnserve, svn, svnadmin, nastavení těch tří souborů v repozitáři a jejich direktivách dozvěděl více? Jen se ptám, samozřejmě, že budu googlit.
anon-access
= anonymní přístup a m;že nabývat none/read/write
, veřejné svn mají zde read
.
Tiskni
Sdílej: