Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Dobrý den, nedaří se mi přihlásit ke svému svn.
Na repozitář jsem aplikoval:
svnserve -d -r /home/snv/aplikace/
a pak jsem si chtěl zjistit, zda-li 3690 bezi:
nmap localhost -p 3690
do konzole to vypsalo:
Starting Nmap 5.00 ( http://nmap.org ) at 2010-05-25 07:38 CEST
Warning: Hostname localhost resolves to 2 IPs. Using 127.0.0.1.
Interesting ports on niko (127.0.0.1):
PORT STATE SERVICE
3690/tcp open svn
nemuze byt problem v prihlaseni v tom, ze "Hostname localhost resolves to 2 IPs"?
v adresari "conf" v repozitari aplikace mam soubory authz, passwd, svnserve.conf,
ktere mám spravne nastaveny:
authz
* = rw
passwd
uzivatel = heslo
svnserve.conf
[general]
anon-access = none
auth-access = write
password-db = passwd
authz-db = authz
k svn se prihlasuji pomoci netbeans, ktery po zadani:
svn://localhost/aplikace
user = password
zahlasi:
Authorization failed
3690 tuneluji:
sudo ssh -l user -L3690:localhost:3690 IP.ADRESA.SERVE.RU -p PORT
nevite, kde by mohl jeste byt kratas? Diky
[users] uzivatel = hesloauthz:
[/] * = rwuser = password ?, při zadání v NetBeans je myšleno:
anon-access = read
NetBeans 6.8 - svnserve, version 1.6.5 (r38866). Z netbeans klasicky přistupuji k repozitářům v naší firmě - bez rpoblémů. spíš si myslím, že je něco špatně v nastavení m=ho serveru.
Protože, týden jsem špekuloval, jak na linuxu vytvořit svn, jak se k němu přes tunel připojit až se mě to díky kolegovy tady s fóra podařilo. Tak jsem si řekl super, repozitář jsem smazal, vytvořil novej, nastavil, naimportoval soubory a nejde se mi k němu přihlásit.
vytvořil jsem skupiny svn a uživatele svn. a příkazem: chown -R svn:svn /home/svn/aplikace/ bych tedy měl nastavit práva. Ale stále: Authorization failed
/etc/sysconfig/svnserve
- nevím jak je to na Ubuntu.ps -ef | grep svn[s]erve
by jste měl vidět v 1. sloupci na koho to běží a tomu by měl repozitář patřit.
[users] pepa = PepovoHesloauthz:
[/] * = rwa v NetBeans zadáváte do pole
User:
pepa a do pole Password:
PepovoHeslo ?
Tak už to zase funguje
Co jsem udělal:
Moje heslo se sklada ze dvou slov, mel jsem vsechna pismena malym, tak jsem heslo upravil, ze kazde slovo ma prvni pismeno v hesle velkym - nevim jest-li to ma vliv.
pak jsem rebootoval server, zapnul svnserve -d -r /repozitar a uz to slape...
Tak zase děkuji za pomoc - uvidm jak dlouho to bude fungovat
Náhodou, nemáte nějaký pěkný třeba i rozsáhlý článek v češtině, kde bych se o možnosti svnserve, svn, svnadmin, nastavení těch tří souborů v repozitáři a jejich direktivách dozvěděl více? Jen se ptám, samozřejmě, že budu googlit.
anon-access
= anonymní přístup a m;že nabývat none/read/write
, veřejné svn mají zde read
.
Tiskni
Sdílej: