Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
May 27 15:54:11 whocares postfix/pipe[8893]: 6DE3DC9572: to=<pavel@example.cz>, relay=maildrop, delay=0.5, delays=0.06/0/0/0.44, dsn=2.0.0, status=sent (delivered via maildrop service)Z master.cf u postfixu
maildrop unix - n n - - pipe flags=R user=virtual:virtual argv=/usr/bin/maildrop -V3 -d ${recipient} ${user} ${nexthop}.mailfilter
# variables LOGNAME=tolower($LOGNAME) USER=tolower("$1") HOST=tolower("$2") HOMEDIR="/home/virtual/$HOST/$USER" MAILDIRPATH="$HOMEDIR/Maildir" FILTERPATH="/home/virtual/.mailfilters/$LOGNAME" `echo "mailfilter" > /tmp/maildropper` # create maildirs # * basedir `test -d $MAILDIRPATH` if ( $RETURNCODE != 0 ) { `/bin/mkdir -p $HOMEDIR` `/usr/bin/maildirmake $MAILDIRPATH` } # * main Maildir `test -d $MAILDIRPATH` if ( $RETURNCODE != 0 ) { `/usr/bin/maildirmake $MAILDIRPATH` } # default subscribes `test -f $MAILDIRPATH/courierimapsubscribed` if ( $RETURNCODE != 0 ) { `echo -e "INBOX\nINBOX.Drafts\nINBOX.Sent\nINBOX.Junk\nINBOX.Spam" > $MAILDIRPATH/courierimapsubscribed` } # * .Sent `test -d $MAILDIRPATH/.Sent` if ( $RETURNCODE != 0 ) { `/usr/bin/maildirmake $MAILDIRPATH/.Sent` } # * .Trash `test -d $MAILDIRPATH/.Trash` if ( $RETURNCODE != 0 ) { `/usr/bin/maildirmake $MAILDIRPATH/.Trash` } # * .Drafts `test -d $MAILDIRPATH/.Drafts` if ( $RETURNCODE != 0 ) { `/usr/bin/maildirmake $MAILDIRPATH/.Drafts` } # * .Junk `test -d $MAILDIRPATH/.Junk` if ( $RETURNCODE != 0 ) { `/usr/bin/maildirmake $MAILDIRPATH/.Spam` } # include own filter #`test -e $FILTERPATH` #if ( $RETURNCODE == 1 ) #{ # `/usr/local/bin/mkmailfilters $LOGNAME` #} # mail filtering via Spamassassin xfilter "/usr/bin/spamc" # default spam filter if (/^X-Spam-Status:.*Yes.*/) { to $MAILDIRPATH/.Spam } # default delivery if (/^:.*/) { to $MAILDIRPATH }Netuším, z jakého důvodu to přestalo doručovat a jsem už toho docela nešťastný, protože vůbec netuším, co s tím... Emaily postfix normálně přijímá a někam je úspěšně deliveruje a nikam, co bych našel (/home/virtual, /var/spool/postfix apod) Co se souběžně s tím objevilo za problém bylo mazaní /etc/passwd init-skriptem postfixu (Debian), celý skript v příloze, errorová pasáž tu:
# if we're using unix:passwd.byname, then we need to add etc/passwd. # local_maps=$(postconf -h local_recipient_maps) # if [ "X$local_maps" != "X${local_maps#*unix:passwd.byname}" ]; then # if [ "X$local_maps" = "X${local_maps#*proxy:unix:passwd.byname}" ]; then # sed 's/^\([^:]*\):[^:]*/\1:x/' /etc/passwd > etc/passwd # chmod a+r etc/passwd # fi # fi
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: