Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
SLED:/home/probook # uname -a Linux SLED 2.6.27.19-5-default #1 SMP 2009-02-28 04:40:21 +0100 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/LinuxNefumguje nastavnei pomocou klavesovych skratiek. Myslim ze je nejaka chyba v kompilacii kernelu, nekde pod ACPI standardne po nainstalovani SLED 11, jas nefunguje. Myslim, ze polozka Video nie je zaskrtnuta, je toto mozne nastavit skontolovat cez YAST?
zcat /proc/config.gz | less
Jinak by se taky hodilo uvést, co je to za HW... A v případě SLED se možná i obrátit na placenou podporu, která by ke SLED měla být, ne?
CONFIG_ACPI_AC=m CONFIG_ACPI_BATTERY=m CONFIG_ACPI_BUTTON=m CONFIG_ACPI_VIDEO=m
CONFIG_ACPI=y CONFIG_ACPI_SLEEP=y CONFIG_ACPI_PROCFS=y # CONFIG_ACPI_PROCFS_POWER is not set CONFIG_ACPI_POWER_METER=m CONFIG_ACPI_SYSFS_POWER=y # CONFIG_ACPI_PROC_EVENT is not set CONFIG_ACPI_AC=m CONFIG_ACPI_BATTERY=m CONFIG_ACPI_BUTTON=m CONFIG_ACPI_VIDEO=m CONFIG_ACPI_FAN=m CONFIG_ACPI_DOCK=y CONFIG_ACPI_PROCESSOR=m CONFIG_ACPI_HOTPLUG_CPU=y CONFIG_ACPI_PROCESSOR_AGGREGATOR=m CONFIG_ACPI_THERMAL=m CONFIG_ACPI_NUMA=y # CONFIG_ACPI_CUSTOM_DSDT is not set CONFIG_ACPI_BLACKLIST_YEAR=0 # CONFIG_ACPI_DEBUG is not set CONFIG_ACPI_PCI_SLOT=m CONFIG_ACPI_CONTAINER=m CONFIG_ACPI_HOTPLUG_MEMORY=m CONFIG_ACPI_SBS=m CONFIG_X86_ACPI_CPUFREQ=m CONFIG_HOTPLUG_PCI_ACPI=m CONFIG_HOTPLUG_PCI_ACPI_IBM=m CONFIG_PNPACPI=y CONFIG_BLK_DEV_IDEACPI=y CONFIG_ATA_ACPI=y # CONFIG_PATA_ACPI is not set # ACPI drivers # ACPI drivers CONFIG_THINKPAD_ACPI=m # CONFIG_THINKPAD_ACPI_DEBUGFACILITIES is not set # CONFIG_THINKPAD_ACPI_DEBUG is not set # CONFIG_THINKPAD_ACPI_UNSAFE_LEDS is not set CONFIG_THINKPAD_ACPI_VIDEO=y CONFIG_THINKPAD_ACPI_HOTKEY_POLL=y CONFIG_ACPI_WMI=m CONFIG_ACPI_ASUS=m CONFIG_ACPI_TOSHIBA=m
# # Power management options # CONFIG_ARCH_HIBERNATION_HEADER=y CONFIG_PM=y # CONFIG_PM_DEBUG is not set CONFIG_PM_SLEEP_SMP=y CONFIG_PM_SLEEP=y CONFIG_SUSPEND=y CONFIG_SUSPEND_FREEZER=y CONFIG_HIBERNATION=y CONFIG_PM_STD_PARTITION="" CONFIG_ACPI=y CONFIG_ACPI_SLEEP=y CONFIG_ACPI_PROCFS=y CONFIG_ACPI_PROCFS_POWER=y CONFIG_ACPI_SYSFS_POWER=y CONFIG_ACPI_PROC_EVENT=y CONFIG_ACPI_AC=m CONFIG_ACPI_BATTERY=m CONFIG_ACPI_BUTTON=m CONFIG_ACPI_VIDEO=m CONFIG_ACPI_FAN=m CONFIG_ACPI_DOCK=m CONFIG_ACPI_PROCESSOR=m CONFIG_ACPI_HOTPLUG_CPU=y CONFIG_ACPI_THERMAL=m CONFIG_ACPI_NUMA=y CONFIG_ACPI_WMI=m # CONFIG_ACPI_ASUS is not set CONFIG_ACPI_TOSHIBA=m CONFIG_ACPI_CUSTOM_DSDT_FILE="" # CONFIG_ACPI_CUSTOM_DSDT is not set CONFIG_ACPI_CUSTOM_DSDT_INITRD=y CONFIG_ACPI_BLACKLIST_YEAR=0 CONFIG_ACPI_DEBUG=y # CONFIG_ACPI_DEBUG_FUNC_TRACE is not set CONFIG_ACPI_EC=y CONFIG_ACPI_PCI_SLOT=m CONFIG_ACPI_POWER=y CONFIG_ACPI_SYSTEM=y CONFIG_X86_PM_TIMER=y CONFIG_ACPI_CONTAINER=m CONFIG_ACPI_HOTPLUG_MEMORY=m CONFIG_ACPI_SBS=mSkusal som Fedoru live i686 tam vsetko bezi bez problemov, SUSPEND, ako aj klavesove skratky LID a pod Notebook je HP probook 4510s so C2D grafika intel Ale nepride mi vhodne aby som to preinstaloval. SUSE forever
Tiskni
Sdílej: