Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
-Queue ID- --Size-- ----Arrival Time---- -Sender/Recipient------- 11A26C44F3F 14286 Sat Jun 12 21:44:23 MAILER-DAEMON (connect to gbrsecurity02.telesp.net.br[200.171.222.87]: Connection timed out) yilod1030@telesp.net.br 7DF19C44F30 3267 Sat Jun 12 19:30:05 MAILER-DAEMON (connect to e-sms.ctbcnetsuper.com.br[200.225.197.140]: Connection timed out) pifaqyisoq7954@ctbcnetsuper.com.br F3F3BC44F38 14469 Sat Jun 12 19:34:55 MAILER-DAEMON (connect to mx.rima-tde.net[80.25.220.24]: Connection timed out) teniqevom9664@rima-tde.netDeje se to pouze u e-mailu zaslanych do neexistujich schranek v ramci domenovych aliasu (@abc.cz -> @def.cz). Pri zasilani do e-mailu v domene, ktera ma primo realne schranky je zprava spravne rejectnuta, avsak pri odeslani do domenoveho aliasu je nejprve prijmuta a pak je zaslan bounce mail. Resenim je sice zruseni veskerych domenovych aliasu @abc.cz -> @def.cz a jejich nahrazeni uzivatel@abc.cz -> @uzivatel.def.cz, sprava stovek schranek se pak bohuzel stava nocni murou. Neco podobneho se resilo tu: http://www.mail-archive.com/postfix-users@postfix.org/msg04720.html Z te diskuze vsak bohuzel nevyplyva konkretni elegantni reseni. Budou-li potreba doplnujici informace, je rad zaslu. Za veskere rady dekuji. Pavel
Řešení dotazu:
Pro spravu schranek pouzivam Postfixadmin (http://postfixadmin.sourceforge.net/), ktery pouziva MySQL DB. Musel bych tedy zmenit kod, tim se ale pripravim o moznost snadnych aktualizaci.Pokud to nemáte moc složité, stačí si nadefinovat pohledy, která ty přezdívky doplní – a Postfix pak bude používat pohledy místo primárních tabulek.
Stale doufam, ze v Postfixu, ktery ma konfiguracni moznosti opravdu bohate, existuje nejaky sikovny workaround, ktery mi umozni zpravu rejectnout kodem 5xx uz pri prijmu pres SMTP.Taková možnost samozřejmě existuje a podle vašeho dotazu ji také používáte (jsou to volby local recipient maps resp. virtual mailbox maps). Jenže aby to mohlo fungovat, Postfix musí vědět, které schránky existují, a které ne. Takže mu musíte nějakým způsobem dát k dispozici seznam schránek a aliasů – myslel jsem, že se ptáte, jak tenhle seznam nejsnáz vyrobit, na to jsem také odpovídal.
Tiskni
Sdílej: