Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »obsah mailu se obvykle prdava na stdin. Jestli ti to pomuze, existuji 2 zpusoby jak predat zaridit aby postfix predal mail skriptu. Jeden je, ze do /etc/aliases zapises neco jako mail@domena.ltd |/usr/local/script.sh (neboa spon si to myslim, tento zpusob nepouzivam. Druhy zpusobje prez maildrop. Nainstalujes si maildrop, v /etc/postfix/master.cf si povolis export do maildropu a pak si vytvoris filtrovaci pravidlo pro daneho 'adresata'. Ja to pouzivam pro zpracovani mailu z banky pri prichozi platbe.
cat /home/vmail/.mailfilters/platby\@vseborice.net
#MFMAILDROP=2
#
# DO NOT EDIT THIS FILE. This is an automatically generated filter.
logfile "/home/vmail/.logs/platby@domena.ltd"
#xfilter "/usr/bin/spamc"
FROM='platby@domena.ltd'
if ((/^From:.*info\@rb\.cz/))
{
cc "| /usr/local/sbin/skript.php"
log "Prisla platba :-o"
}
to "/home/vmail/domena.ltd/platby/.maildir/."
stdin v PHPcku se cte:
$soubor = fopen("php://stdin", "r");
snad ti to k necemu bude
cat soubor.txt | skript.sh
Tohle sam dela postfix. Ty uz pak jen v tom skriptu musis ze stdin umet precost to, co ti ten postfix posila. Google urcite poradi
Tiskni Sdílej: