Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Zdravím, potřeboval bych poradit s wifi na notebooku IBM T43p v distribuci Linux Mint 9.
Když zapnu notebook, tak po nabootování linuxu se automaticky zapne wifi. Přes klávesouvou zkratku FN + F5 se dále dějí následující věci:
- První stisknutí vypne wifi a zapne bluetooth
- Další stisknutí: wifi + bluetooth
- Poslední vypne vše
Když nechám vše vypnuté po restartu se wifi automaticky zapne. Zkoušel jsem v network manageru odškrtnout aktivní wifi, ale to nemá vliv na vypnutí wifi akorád se nezobrazí dostupné sítě. Potřeboval bych poradit jak docílit toho, abych měl po zapnutí notebooku wifi vypnuté a aktivoval si jí pomocí FN + F5, takže vlastně obráceně než je to teď.
To by možná šlo, ale rfkill vidí jenom bluetooth
~ $ rfkill list
0: tpacpi_bluetooth_sw: Bluetooth
Soft blocked: yes
Hard blocked: no
~ $
Nic tam neni.
sudo modprobe pbe5 radio=0
. Případně, existuje-li soubor /etc/modprobe.d/ipw2200.conf
nebo něco podobného, třeba se dá výchozí stav nastavit tam (options radio=0
).
/etc/modprobe.d/ipw2200.conf
neexistuje
modprobe pbe5 radio=0
příkaz je v pořádku, ale nic se nestane wifi je stále zapnutá
Nějak moc nechápu jak tohle souvisí s mým dotazem. Má smysl Thinkpad-acpi, když mi všechno funguje správně akorád jsem chtěl mít po startu wifi vypnutou místo zapnutou? Třeba tady není zmíněná instalace Thinkpad-acpi a všechno funguje kromě pár drobností. V čem přesně by tedy tohle pomohlo?
vytvořte si v /etc/modprobe.d/ nějaký *.conf soubor a napište do něj
options ipw2200 disable=1
Teď to funguje přesně jak jsem potřeboval. Vše je po startu vypnuté a po stisknutí FN + F5 to jde takhle: wifi, bluetooth, wifi + bluetooth, vše vypnuto.
Včera jsem zkusil nově vydaný OpenSuse 11.3 a zase mě potkal menší problém s wifi. FN + F5 reaguje pouze na zapnutí/vypnutí bluetooth a podle thinkwiki je to proto, že novější modely mají zvlášť wifi přepínač. Zjistil jsem, že v OpenSuse je Thinkpad-acpi a potřeboval bych poradit jak FN + F5 nastavit tak, aby fungovalo jako jsem psal výše.
Doufám, že vás tím moc neobtěžuji. Rozhoduji se mezi Ubuntu/Mint a OpenSuse a pomohlo by mi vyřešit tenhle problém s wifi, který je nejspíš u většiny novějších distribucí.
Tiskni
Sdílej: