Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
lsusb ... Bus 003 Device 007: ID 067b:2303 Prolific Technology, Inc. PL2303 Serial Port ... cat /sys/bus/usb/devices/usb3/busnum 3 cat /sys/bus/usb/devices/usb3/power/level auto echo on > /sys/bus/usb/devices/usb3/power/level
Taky se to dá změřit na pinech multimetremJežiš já jsem debil
Spíš je otázka, jestli se nabíjení pak bez odpojení "nabíječky" znovu samo spustí.Ano, to je právě ten bug Siemensů, že nerestartují nabíjení, i když se vybijí. Takže když necháš mobil čtyři dny připojený, tak stejně chcípne. V nějakém starém Amaru jsem o tom četl a vyřešili to tak, že sundali zadní kryt a na svorky, na které se normálně připojuje akumulátor, připojili stabilizované 4 volty. Ale když jsem to zkoušel u svého mobilu (chtěl jsem ho napájet z Ni-MH mikrotužkovek, protože mi odešel akumulátor a nedaří se mi sehnat náhradní - nějaké jsem vyzkoušel, ale i když byly „nové“, tak měly třeba jenom 350 mAh místo papírových 700), tak jenom probliknul displej a zase to chcíplo - MCU nových mobilů (těch navržených na Li akumulátory) při startu totiž komunikuje s čipem v akupacku a když čip nedetekuje nebo mu čip řekne, že už je aku úplně vybitý nebo přehřátý (tj. další odběr proudu by vedl ke zničení nebo i explozi), tak se zase vypne. Asi by to šlo vyřešit tak, že by se vykuchal akupack a stabilizované napětí by se přivedlo na vstup toho čipu (vevnitř je normální tišťák, na něm čip zakápnutý takovým tím svinstvem a termistor).
a síťová „nabíječka“ je ve skutečnosti jenom spínaný zdroj. Ve skutečnosti IMHO nabíjení neřídí dokonce ani mobil, ale řídící obvod v akumulátoru.Čip v akumulátoru (packu) obvykle řeší ochranu a měření, u nabíjení to pravidlo není. Zatím všechny li-ion packy, co jsem měl v ruce (z telefonů, kamer ... ) se mi podařilo spolehlivě nabít svojí nabíječkou, která s řídícím obvodem nekomunikuje, ale loguje průběh napětí a proudu, a tvářilo se to vždy stejně jako čistý li-ion článek. Ale nevylučuju, že takové akumulátory jsou. S tou náhradou vnitřního akumulátoru u mobilu jiným zdrojem to bývá skutečně problém. Většina telefonů není schopná fungovat jen z nabíječky s vyndaným akumulátorem (třeba v autě by to mohlo mít smysl).
Tiskni
Sdílej: