Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Dobry den,
chystam se dat dohromady Linux router/nat pro toky az do 155Mbit, existuje nejake all-in-one reseni, ktere pouzivate?
Nejradeji bych se ten stroj slozil "doma", nejake dalsi pozadavky.
- idealne rackmount (1U), ale neni podminkou
- jestli to bude mit HDD (radeji bych to bez nich), tak urcite 2x SSD do pole (nebo je to blbost?)
- pokud to pujde napajet z 48V bude to skvele (kdyz ne tak holt ne)
- routovat 155mbit (idealne aby tam byla nejaka rezerva treba do 200-250mbit pro budoucnost)
- IPMI
- 2x ethernet (intel sitovky)
- cena
Docela se mi libi tento komplet do SuperMicro.
http://www.supermicro.com/products/system/1U/5015/SYS-5015A-PHF.cfm?typ=E
Ale bojim se, aby to melo dostatecny vykon, prilis tomu Atomu neverim, sitovky intel jsou snad OK, cena je vic nez dobra.
Jeste se mi take libily desky ve formata mATX (neco jako Intel Little Fall), ktere maji osazene treba Core2 Dua, kde si myslim, ze by ten vykon mohl byt.
Jeste jedna otazka pro znalce na zaver, kolik pameti si sezere v tabulce jedno NAT spojeni (ocekavam tak max 64bytu a to snad jeste prehanim ne?) a kolik tech spojeni linux unese, kdyz ma dost pameti a vykonu (treba 100tisic je uz problem?)
Tiskni
Sdílej: