Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
kernel = "/usr/lib/xen/boot/hvmloader" builder = 'hvm' memory = 512 name = "widle" vcpus = 1 disk = [ 'phy:data/widle,hda,w', 'file:/tmp/widle.iso,hdc:cdrom,r' ] device_model = '/usr/lib64/xen/bin/qemu-dm' boot = 'd' vif = ['mac=00:16:3e:d2:b7:bf, bridge=xenbr0'] vfb = [ 'type=vnc,vnclisten=0.0.0.0,vncdisplay=1,vncpasswd=widlak' ] on_reboot = 'restart' on_crash = 'destroy' #pae=0 #acpi=0 #apic=0 #nographic='0' #vnc = '01' #vncviewer = '1' #sdl='0' #audio='1' #soundhw='sb16' #stdvga='0' #serial='pty' #ne2000='0'
domid: 15 qemu: the number of cpus is 1 Watching /local/domain/15/logdirty/next-active Watching /local/domain/0/device-model/15/command qemu_map_cache_init nr_buckets = 10000 shared page at pfn 1ffff buffered io page at pfn 1fffd xs_read(/vm/cbfab520-9438-2a8a-170b-feab02286f87/rtc/timeoffset): read error I/O request not ready: 0, ptr: 0, port: 0, data: 0, count: 0, size: 0 Triggered log-dirty buffer switch
#import os, re #arch = os.uname()[4] kernel = "/usr/lib/xen/boot/hvmloader" builder = 'hvm' memory = 512 name = "widle" vcpus = 1 shadow_memory = 8 disk = [ 'phy:data/widle,ioemu:xvda,w', 'file:/tmp/widle.iso,ioemu:xvdb:cdrom,r' ] device_model = '/usr/lib64/xen/bin/qemu-dm' boot = 'd' vif = ['type=ioemu, mac=00:16:3e:d2:b7:bf, bridge=xenbr0'] sdl=0 vnc=1 vnclisten="0.0.0.0" vncdisplay=5 #vncconsole=1 #vncpasswd='widlak' vncpasswd='w' stdvga=0 serial='pty' usbdevice='tablet' on_reboot = 'restart' on_crash = 'destroy'Co je na tom chybně? Zkoušel jsem nastavovat disky jako hdX, xvdX, s ioemu i bez, nastavoval jsem acpi a apic na 1 a zase nic. Snažím se instalovat windows xp SP3.
Tiskni
Sdílej: