Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
OK, vdaka Ti aj za takuto odpoved ;) Mna len zaujala myslienka spomenuta na tejto internetovej adrese: http://google-cz.blogspot.com/2010/08/s-lomitkem-nebo-bez.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+BlogGoogleeskRepublika+(Blog+Google+Czech+Republic)
Tak som vo /var/www/ chcel vytvorit ten rovnaky subor s adresarom a skusit ako sa zachova prehliadac ...
Ten článeček je dost zmatený. Problém s chybějícím koncovým lomítkem u URL odkazujícího na adresář je totiž v něčem úplně jiném: v tom, že by nefungovaly správně relativní odkazy. Pokud totiž dokument s URL
http://path/to/name
obsahuje odkaz na file.html
, bude vyhodnocen jako
http://path/to/file.html
zatímco v dokumentu s URL
http://path/to/name/
bude tentýž relativní odkaz ukazovat na
http://path/to/name/file.html
Relativní odkazy totiž vyhodnocuje klient a ten nemůže vědět, zda jde o soubor nebo adresář (ta otázka pro něj vlastně ani nemá smysl).
Možno existuje súborový systém, ktorý to dokáže
Dokážu si představit ledacos, ale tohle jen s hodně velkými obtížemi. Jak by podle vás systém při více stejnojmenných souborech (byť různého typu) poznal, na který se cestou/jménem odkazujete?
ci je mozne nejakym sposobom vytvorit v jednom priecinku subor i adresar pod tym istym menom
Rozhodně ne. V jednom adresáři nemůžete mít dva soubory se stejným jménem; to, že by byly různého typu, na tom nic nemění.
pritom existuje len ten adresar a nie subor
Adresář je jen další typ souboru, stejně jako obyčejný soubor, symbolický link, pojmenovaná roura, blokové zařízení, znakové zařízení nebo socket.
Tiskni
Sdílej: