Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
zypper -y update
- viz man zypper
Vložit bys to měl do /etc/rc.local
nebo /etc/rc.d/rc.local
, ale na openSUSE je to prý s těmihle skripty nějaký zajímavý. Koukni se někde na wiki nebo prolez fóra. Určitě najdeš spoustu informací.
zypper -y update
- viz man zypper
Ten přepínač je už poměrně dlouho -n
, ne -y
. Váš odkaz totiž vede na manuálovou stránku z verze 10.2, zatímco tazatel má 11.3.
Vložit bys to měl do /etc/rc.local nebo /etc/rc.d/rc.local
Žádný z těch souborů na OpenSuSE není a /etc/init.d/boot.local také není moc šťastná volba, protože se spouští ještě před nastavením sítě.
ale na openSUSE je to prý s těmihle skripty nějaký zajímavý.
Záleží na tom, co považujete za "zajímavý" - co se dodržování LSB týká, je na tom OpenSuSE lépe než většina ostatních.
Automatické spouštění online update při startu systému není moc dobrý nápad, protože update jednak může trvat poměrně dlouho, jednak může k tomu, aby měl nějaký smysl, vyžadovat restart některých služeb. Extrémním případem je update jádra, který bez restartu systému způsobí, že vám nebude fungovat nic, co vyžaduje natažení nového modulu. To už bych si spíš dokázal představit automatické spouštění updatu při ukončování systému.
Pokud vám jde o spuštění pod normálním uživatelem bez nutnosti znalosti hesla roota, doporučoval bych spíš použití sudo
.
Viz sudoers(5)
, např.
mike ALL = /usr/bin/zypper update
Co se týká automatické aktualizace při vypínání, osobně bych do toho nešel, ale nejčistší řešení je napsat si na to skript do /etc/init.d
a do Required-Stop:
mu dát $network
Tiskni
Sdílej: