abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Nová verze

    Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.18. Díky 174 přispěvatelům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:11 | IT novinky

    Miliardy korun na digitalizaci služeb státu nestačily. Stát do ní v letech 2020 až 2024 vložil víc než 50 miliard korun, ale původní cíl se nepodařilo splnit. Od loňského února měly být služby státu plně digitalizované a občané měli mít právo komunikovat se státem digitálně. Do tohoto data se povedlo plně digitalizovat 18 procent agendových služeb státu. Dnes to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v souhrnné zprávě o stavu digitalizace v Česku. Zpráva vychází z výsledků víc než 50 kontrol, které NKÚ v posledních pěti letech v tomto oboru uskutečnil.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 13:55 | IT novinky

    Nadace Wikimedia, která je provozovatelem internetové encyklopedie Wikipedia, oznámila u příležitosti 25. výročí vzniku encyklopedie nové licenční dohody s firmami vyvíjejícími umělou inteligenci (AI). Mezi partnery encyklopedie tak nově patří Microsoft, Amazon a Meta Platforms, ale také start-up Perplexity a francouzská společnost Mistral AI. Wikimedia má podobnou dohodu od roku 2022 také se společností Google ze skupiny

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    D7VK byl vydán ve verzi 1.2. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 12.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 12.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.1. 19:22 | Humor

    CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    15.1. 12:33 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byla představena rozšiřující deska Raspberry Pi AI HAT+ 2 s akcelerátorem Hailo-10 a 8 GB RAM. Na rozdíl od předchozí Raspberry Pi AI HAT+ podporuje generativní AI. Cena desky je 130 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    15.1. 12:11 | Komunita

    Wikipedie slaví 25. výročí svého založení. Vznikla 15. ledna 2001 jako doplňkový projekt k dnes již neexistující encyklopedii Nupedia. Doména wikipedia.org byla zaregistrována 12. ledna 2001. Zítra proběhne v Praze Večer svobodné kultury, který pořádá spolek Wikimedia ČR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    15.1. 04:44 | Nová verze

    Po více než dvou letech od vydání předchozí verze 2.12 byla vydána nová stabilní verze 2.14 systémového zavaděče GNU GRUB (GRand Unified Bootloader, Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    15.1. 02:22 | Nová verze

    Google Chrome 144 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 144.0.7559.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (19%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (42%)
    Celkem 463 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 14.1. 21:12
    Rozcestník

    Dotaz: Ubuntu – chyba pri aktualizaci

    15.10.2010 10:37 matata | skóre: 13
    Ubuntu – chyba pri aktualizaci
    Přečteno: 1007×
    Ahoj, kdyz dam zkontrlovat aktualizace vypise to tuto chybu:
    Selhalo stažení http://archive.getdeb.net/ubuntu/dists/lucid-getdeb/Release.gpg  Nemohu se připojit k archive.getdeb.net:80 (208.98.166.60). - connect (110: Connection timed out)
    Selhalo stažení http://archive.getdeb.net/ubuntu/dists/lucid-getdeb/apps/i18n/Translation-cs.bz2  Unable to connect to archive.getdeb.net:http:
    Selhalo stažení http://archive.getdeb.net/ubuntu/dists/lucid-getdeb/games/i18n/Translation-cs.bz2  Unable to connect to archive.getdeb.net:http:
    Selhalo stažení http://archive.getdeb.net/ubuntu/dists/lucid-getdeb/apps/binary-amd64/Packages.gz  Unable to connect to archive.getdeb.net:http:
    Selhalo stažení http://archive.getdeb.net/ubuntu/dists/lucid-getdeb/games/binary-amd64/Packages.gz  Unable to connect to archive.getdeb.net:http:
    Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout, jsou ignorovány, nebo jsou použity starší verze.
    Nevite prosim jak to odstranit nebo o je spatne?

    Odpovědi

    Heřmi avatar 15.10.2010 11:05 Heřmi | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chyba pri aktualizaci
    a
    sudo apt-get update
    jsi dal pred
    apt-get upgrade
    ?
    Heřmi avatar 15.10.2010 11:07 Heřmi | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chyba pri aktualizaci
    jinak ten zdroj je OFFLINE takze zmenit zdroj v /etc/source.list
    15.10.2010 11:08 matata | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chyba pri aktualizaci
    ale na co ho mam zmenit?
    15.10.2010 11:07 matata | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chyba pri aktualizaci
    nedelam to v terminalu,ale normalne pres aplikaci v ubuntu... Kdyz dam ale v terminalu sudo apt-get update vypise to stejne chyby.
    Heřmi avatar 15.10.2010 11:32 Heřmi | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chyba pri aktualizaci
    co mas za distro konkretne?
    15.10.2010 15:34 matata | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chyba pri aktualizaci
    linux mint 9
    15.10.2010 17:26 merhe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: chyba pri aktualizaci
    Zdroje softwaru - Ostatní software, odklikni zdroje getdeb - klikni na zavřít - otevře se další okno které potvrdíš - zdroje se znova načtou, ale už bez getdeb.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.