Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Zdravim.
Dneska som premyslal nad jednou vecou. Ak sa najde bug v bash-i a pouzivam debian, ako odoslat tento bug ? Pomocou bashbug alebo reportbug ? Viem, ze bashbug posiela spravu aj na adresu bash@packages.debian.org a tiez bug-bash@gnu.org. Pokial pouzijem bashbug, tak napisem, co mam na srdci a odoslem a dostanu to obaja. Pokial pouzijem reportbug, tak to dostanu vyvojari debian-u (preposielaju alebo je to nejak nalinkovane aj na vyvojarov bash-u ?), dostanem na mail potvrdenie a link, kde mozem sledovat, co sa deje a pripadne este prispievat. Skratka, ci je nutne pouzit bashbug alebo mozem (a mozno by som mal) pouzivat reportbug.
Vcera som poslal (snad aj odoslalo) bug pomocou bashbug, ale nenachadzam to ani tu
http://lists.gnu.org/archive/html/bug-bash/2010-11/index.html
ani u debian-u
http://bugs.debian.org/cgi-bin/pkgreport.cgi?package=bash#_1_4_5
Je to ok ? Lebo som pouzil bashbug a ziadne potvrdenie nedoslo (co je zjavne schopnost ako nejaka chyba) a mam skutocne hnusne pripojenie, tak ci to vobec odoslalo.
Dakujem za odpoved.
Řešení dotazu:
Presne o tom hovorim, reportbug ti da moznost sledovat presne, co sa deje. Resp. pride mail o tom, ze eviduju moje hlasenie a kde to sledovat. Bashbug nic takeho nerobi, v odoslanej sprave nie je nutne dopisat mail, resp. ako autor je tam meno uzivatela aktualne spustajuceho bashbug, co samozrejme nema ziadnu vypovednu hodnotu. A teda, aj ked som tam mail dopisal, zjavne sa s tym nepocita narozdiel od reportbug-u.
Otazka vsak mala aj taky vseobecny podton ohladne hlasenia chyb, priani atd. Logicky mi vychadza, ze vsetko co prichadza s distribuciou alebo je mozne to stiahnut z ich oficialnych repozitarov, by sa malo jednotne reportovat cez reportbug. Inak to vidim skor na problemy. A tak preto som sa pytal, ze ako to riesia skusenejsi a zbehlejsi. V podstate si mi odpovedal, takze reportbug dobuducna vyhradne.
Co sa tyka toho bugu. Ono to v podstate ani nie je bug v zmysle nejakeho nepredvidatelneho chovania bash-u samotneho. Man a info stranky som o tom vstavanom prikaze precital, taktiez help a rovnako aj zoznam zmien v bash-i na strankach vyvojarov a ziadna zmienka ci udanie dovodu preco.
Dakujem mockrat za reakciu, ktora este k tomu aj pomohla. ;)
Tiskni Sdílej: