Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Zdravim.
Dneska som premyslal nad jednou vecou. Ak sa najde bug v bash-i a pouzivam debian, ako odoslat tento bug ? Pomocou bashbug alebo reportbug ? Viem, ze bashbug posiela spravu aj na adresu bash@packages.debian.org a tiez bug-bash@gnu.org. Pokial pouzijem bashbug, tak napisem, co mam na srdci a odoslem a dostanu to obaja. Pokial pouzijem reportbug, tak to dostanu vyvojari debian-u (preposielaju alebo je to nejak nalinkovane aj na vyvojarov bash-u ?), dostanem na mail potvrdenie a link, kde mozem sledovat, co sa deje a pripadne este prispievat. Skratka, ci je nutne pouzit bashbug alebo mozem (a mozno by som mal) pouzivat reportbug.
Vcera som poslal (snad aj odoslalo) bug pomocou bashbug, ale nenachadzam to ani tu
http://lists.gnu.org/archive/html/bug-bash/2010-11/index.html
ani u debian-u
http://bugs.debian.org/cgi-bin/pkgreport.cgi?package=bash#_1_4_5
Je to ok ? Lebo som pouzil bashbug a ziadne potvrdenie nedoslo (co je zjavne schopnost ako nejaka chyba) a mam skutocne hnusne pripojenie, tak ci to vobec odoslalo.
Dakujem za odpoved.
Řešení dotazu:
Presne o tom hovorim, reportbug ti da moznost sledovat presne, co sa deje. Resp. pride mail o tom, ze eviduju moje hlasenie a kde to sledovat. Bashbug nic takeho nerobi, v odoslanej sprave nie je nutne dopisat mail, resp. ako autor je tam meno uzivatela aktualne spustajuceho bashbug, co samozrejme nema ziadnu vypovednu hodnotu. A teda, aj ked som tam mail dopisal, zjavne sa s tym nepocita narozdiel od reportbug-u.
Otazka vsak mala aj taky vseobecny podton ohladne hlasenia chyb, priani atd. Logicky mi vychadza, ze vsetko co prichadza s distribuciou alebo je mozne to stiahnut z ich oficialnych repozitarov, by sa malo jednotne reportovat cez reportbug. Inak to vidim skor na problemy. A tak preto som sa pytal, ze ako to riesia skusenejsi a zbehlejsi. V podstate si mi odpovedal, takze reportbug dobuducna vyhradne.
Co sa tyka toho bugu. Ono to v podstate ani nie je bug v zmysle nejakeho nepredvidatelneho chovania bash-u samotneho. Man a info stranky som o tom vstavanom prikaze precital, taktiez help a rovnako aj zoznam zmien v bash-i na strankach vyvojarov a ziadna zmienka ci udanie dovodu preco.
Dakujem mockrat za reakciu, ktora este k tomu aj pomohla. ;)
Tiskni
Sdílej: