Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Ahoj všichni
Mám dotaz ohledně takového školního projektu, jedná se o linuxovou mašinu konkrétně ubuntu/debian která by se měla chovat jako server na kterym bude X webových hostingů a po pravdě nevim jak s tim začít. Nejvíc mě trápí asi otázka jak dokáže 1 počítač pracovat s více veřejnýma IP (ke kterým se pak koupí doména a následně přesměrována na IP) pokud bych mohl tedy poprosit jestli by se našla nějaká hodná duše a nepopsala co všechno k tomu je potřeba, na netu jsem našel tento projekt http://ehcp.net/ který by tuto věc mohl o něco ulehčit, ale nevím. Budu vám všem moc rád za nějaký rady a poznámky. Předem dik za všechny rady ... :)
Řešení dotazu:
1. Tady není místo pro domácí úkoly
2. Proč se do něčeho takovýho pouštíš když nevíš co s tím?
Kdybychom to přeskočili, "webový hosting" znamená co? Více účtů, tedy jakoby zákazníků jednoho hostingu, nebo více hostingů, tedy poskytovatelů?
Webový hosting poskytující co? LAMP?
Pokud více zákazníků na jendom serveru, tak nahoď apache a nastuduj virtualhosty.
Pokud více poskytovatelů nastuduj virtualizaci.
Pro to abychom ti pomohli si nám dal zoufale málo informací.
auto eth0
iface eth0 inet static
address 1
auto eth0:1
iface eth0:1 inet static
address 2
a apache s virtuálníma hostama bych vyřešil implementací toho EHCP.. mělo by to umět ...
2 ip adresy jsou zbytečné
DNS obou domény nasměruješ na jednu ip a pomocí virtualhostů si nastavíš umístění prezentací které se budou vracet, identifikovat se to bude podle požadované domény
Nebo je nějaký jiný způsob proč trváš na 2 ip adresách?
http://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-lenny-debian-5.0-with-bind-and-dovecot-ispconfig-3
Tiskni
Sdílej: