Byl vydán Mozilla Firefox 140.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Dle plánu byla odstraněna ikona a integrace služby Pocket. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 140 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) vývojová verze 3.1.2 příští stabilní verze 3.2 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání.
Na stránkách konference Den IPv6 2025, jež proběhla 6. června v Praze, byly zveřejněny prezentace (PDF) a videozáznamy přednášek.
Byla vydána verze 2.2.0 programovacího jazyka Kotlin (Wikipedie, GitHub). Ke zhlédnutí jsou videozáznamy přednášek z konference KotlinConf 2025.
V linuxových systémech byly odhaleny dvě závažné zranitelnosti – CVE-2025-6018 v rámci PAM (Pluggable Authentication Modules) a CVE-2025-6019 v knihovně libblockdev, kterou lze zneužít prostřednictvím služby udisks. Ta je součástí většiny běžně používaných distribucí, jako jsou Ubuntu, Debian nebo Fedora. Kombinací obou zranitelností může útočník s minimálním úsilím získat root přístup. Vzhledem k jednoduchosti zneužití
… více »OpenSSL Corporation zve na den otevřených dveří ve středu 20. srpna v Brně a konferenci OpenSSL od 7. do 9. října v Praze.
Něco z IT bulváru: Mark Russinovich pozval Billa Gatese, Linuse Torvaldse a Davida Cutlera na večeři a zveřejnil společné selfie. Linus se s Billem ani s Davidem do té doby nikdy osobně nesetkal. Linus a David měli na sobě červená polotrika. Mark a Bill byli v tmavém [LinkedIn].
Evropská unie nově prověřuje obchod, při němž americký miliardář Elon Musk prodal svou sociální síť X dříve známou jako Twitter vlastnímu start-upu xAI za 33 miliard dolarů (712 miliard Kč). Unijní regulační úřady zvažují, zda firmě X neudělit pokutu podle nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA).
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.06 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Svobodný kancelářský balík ONLYOFFICE (Wikipedie) byl vydán ve verzi 9.0. Jak online Docs, tak i offline Desktop Editors. Přehled novinek také na YouTube.
Ahoj všichni
Mám dotaz ohledně takového školního projektu, jedná se o linuxovou mašinu konkrétně ubuntu/debian která by se měla chovat jako server na kterym bude X webových hostingů a po pravdě nevim jak s tim začít. Nejvíc mě trápí asi otázka jak dokáže 1 počítač pracovat s více veřejnýma IP (ke kterým se pak koupí doména a následně přesměrována na IP) pokud bych mohl tedy poprosit jestli by se našla nějaká hodná duše a nepopsala co všechno k tomu je potřeba, na netu jsem našel tento projekt http://ehcp.net/ který by tuto věc mohl o něco ulehčit, ale nevím. Budu vám všem moc rád za nějaký rady a poznámky. Předem dik za všechny rady ... :)
Řešení dotazu:
1. Tady není místo pro domácí úkoly
2. Proč se do něčeho takovýho pouštíš když nevíš co s tím?
Kdybychom to přeskočili, "webový hosting" znamená co? Více účtů, tedy jakoby zákazníků jednoho hostingu, nebo více hostingů, tedy poskytovatelů?
Webový hosting poskytující co? LAMP?
Pokud více zákazníků na jendom serveru, tak nahoď apache a nastuduj virtualhosty.
Pokud více poskytovatelů nastuduj virtualizaci.
Pro to abychom ti pomohli si nám dal zoufale málo informací.
auto eth0
iface eth0 inet static
address 1
auto eth0:1
iface eth0:1 inet static
address 2
a apache s virtuálníma hostama bych vyřešil implementací toho EHCP.. mělo by to umět ...
2 ip adresy jsou zbytečné
DNS obou domény nasměruješ na jednu ip a pomocí virtualhostů si nastavíš umístění prezentací které se budou vracet, identifikovat se to bude podle požadované domény
Nebo je nějaký jiný způsob proč trváš na 2 ip adresách?
http://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-lenny-debian-5.0-with-bind-and-dovecot-ispconfig-3
Tiskni
Sdílej: