abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1972 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod

    pdp7 avatar 16.11.2010 17:17 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Přečteno: 2368×
    Najednou mi prestalo fungovat ICQ v pidginu, nejde se pripojit a pise mi to "neznamy duvod" ??? Co to jako ma byt? Nepomohla ani reinstalace ani smazani konfiguraku v ~.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    pepe_ avatar 16.11.2010 17:30 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Skus zapnout v nastaveni client-login
    pdp7 avatar 16.11.2010 17:41 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Diky, zabralo to. Ani nevim ze by jsem si to kdy vypnul?!
    pepe_ avatar 16.11.2010 18:03 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Mně to bez toho chodilo taky ale dnes ne (asi rusaci zase stouraj v oscar protokolu).
    16.11.2010 21:45 Lubos Kopecky | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    sice pro kopete (to pouzivam ja), ale duvod a reseni bude asi stejny - https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=257008 - zmena login.oscar.aol.com na login.icq.com
    17.11.2010 10:15 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    V Gaimu to zabralo také, asi to u AOL definitivně vypnuli.
    16.11.2010 22:29 Arthur
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Hm, no vzhledem k tomu, ze to standardne pise problem s SSL pripojenim, jsem zkusil vypnout SSL a pomohlo to. Funguje to jak pres login.messaging.aol.com tak i login.icq.com. Pri SSL to naopak nefunguje ani v jednom, ale pokazde to pise neco jineho. Buhvi, jestli login.icq.com vubec SSL podporuje. ClientLogin mam zapnuty defaultne, bez nej to taky nejde (unknown reason).
    16.11.2010 23:09 inu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    dík,pomohlo vypnout SSL
    17.11.2010 17:39 aceman | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    S pidginom 2.7.5, ktory pouziva server login.icq.com mi to funguje SSL aj client login zaroven.
    17.11.2010 19:06 Arthur
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    ano, po upgradu na 2.7.5 mi to funguje i s SSL pro login.icq.com i login.messaging.aol.com
    19.11.2010 17:56 imploder | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Teď jsem to taky řešil.
    1. změnil jsem server na login.icq.com (nepomohlo)
    2. zapnul jsem clientLogin (pořád nic)
    3. vypnul jsem SSL a to pomohlo - už to funguje
    Verze je Pidgin 2.6.6-5.el5_5, distro CentOS.
    30.11.2010 16:20 Tomaqa | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    U mě nepomohlo vypnutí SSL + změna serveru, jakákali kombinace SSL a clienta s původním serverem taky nic, fungovalo až vypnutí SSL i clienta a ještě + změna serveru na login.icq. Možná by byli ještě nějaké možnosti ale to už sem nezjišťoval..
    Zacinal jsem s Ubuntu
    30.11.2010 16:22 Tomaqa | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    jo pardon, kdyžtak ještě verze 2.7.2. ..
    Zacinal jsem s Ubuntu
    30.11.2010 22:29 lolo6 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Pomohlo, nepomohlo. Tak tyzden a pol do zadu mne pomohlo, vypnut ssl na 2.6.6. ,ale uz to nejde znova. Tak, ze tu je nejaka nova haluz.Hadze mi tuoto hlasku Bola prijatá neočakávaná odpoveď od https://api.oscar.aol.com/aim/startOSCARSession: Invalid requested host Uz to niekto rozmotal prosim?
    30.11.2010 23:02 aceman | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    A zmenili ste ten server?
    1.12.2010 00:53 lolo6 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Server som zmenil. A nic.
    1.12.2010 14:27 stefi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Zkousel jsem vsechno mozne a nakonec jsem nastavil: server: login.icq.com, ssl: no, client login: no, (port 2190), A maka to! :)

    Ostatni kombinace konfigurace s SSL, client login a aol mi nefunguji. pidgin 2.7.2 Ubuntu 9.10

    1.12.2010 15:03 lolo6 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Tak toto zabralo. Som zvedavy do kedy?
    30.11.2010 23:03 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    ICQ opravovali v 2.7.6 a veľmi krátko na to aj v 2.7.7, takže možno by bolo vhodné vyskúšať najnovšiu verziu Pidgin.
    30.11.2010 23:24 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Mal som starú verziu Pidgin a písalo mi tú chybu. Práve teraz som skompiloval verziu 2.7.7, znovu som povolil ICQ účet a už to funguje (pravdepodobne sa v nastaveniach účtu zmenil používaný server).
    1.12.2010 00:43 lolo6 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Ja som na openSuse 11.3 a ziadne rep-o mi neda vyssiu verziu ako 2.6.6. A snad nepodobrobim OS kompilacii, takej ..., ako je IM. A tieto veci idu v pribehu dvoch tyzdnov. Na Gentoo, tento problem myslim, ze nezaznamenali.
    Tarmaq avatar 3.12.2010 12:02 Tarmaq | skóre: 39
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    no v repu GNOME:Apps/GNOME_STABLE_2.30_openSUSE_11.3 by mela byt verze 2.7.7
    Don't panic!
    Tarmaq avatar 3.12.2010 20:32 Tarmaq | skóre: 39
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Jinak ted na openSUSE 11.3 + Pidgin 2.6.6 otestovano ze staci mit nastaveno nasledovne:
    Server: login.icq.com
    Port: 2190
    Pouzivat SSL: ne
    Pouzit clientLogin: ne
    
    Don't panic!
    3.12.2010 21:40 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Vyskúšaj povoliť SSL a nastaviť port na 5190.
    Tarmaq avatar 4.12.2010 02:11 Tarmaq | skóre: 39
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    to bylo prave to defaultni nastaveni, ktere jsem musel zmenit - takze nefunguje..
    Don't panic!
    4.12.2010 11:20 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Mne to s takým nastavením v Pidgin 2.7.7 funguje (teda ak Pidgin nepoužíva iné hodnoty, ako sa zobrazujú).
    bambas avatar 3.12.2010 13:58 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    resi upgrade na verzi 2.7
    bambas avatar 3.12.2010 14:00 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pidgin 2.6.2 icq - neznamy duvod
    Jak jsem psal, resi upgrade. Pokud pouzivas buntu, hodi se toto: http://pidgin.im/download/ubuntu/ prida ti to dalsi repository, upgrade automaticky. Ja to pouzivam ji znejakou dobu a s protokoly neni nejmensi problem.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.