abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:22 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | Humor

    FlappyFavi, hra Flappy Bird v ikoně Favicon. Nefunguje na mobilech.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.2. 13:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.2. 03:44 | Komunita

    Všem na AbcLinuxu vše nejlepší k Valentýnu aneb Dni lásky ke svobodnému softwaru (I love Free Software Day, Mastodon, 𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    13.2. 19:22 | Komunita

    Vývojáři openSUSE Tumbleweed oznámili, že u nových instalací se ve výchozím stavu přechází z AppArmor na SELinux. Uživatelé, kteří chtějí zůstat na AppArmor si mohou AppArmor vybrat v instalátoru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.2. 16:44 | Komunita

    Hector "marcan" Martin skončil jako vedoucí projektu Asahi Linux aneb Linux na Apple Siliconu. Projekt ale pokračuje dál.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 50
    13.2. 16:33 | Nová verze

    PostgreSQL byl vydán ve verzích 17.3, 16.7, 15.11, 14.16 a 13.19. Řešena je zranitelnost CVE-2025-1094 s CVSS 8.1 a více než 70 chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.2. 14:22 | Humor

    Dnes je Světový den rádia. Použili jste někdy GNU Radio?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    13.2. 12:33 | IT novinky

    Před 33 lety, ve čtvrtek 13. února 1992, se tehdejší Česká a Slovenská Federativní Republika oficiálně (a slavnostně) připojila k Internetu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.2. 19:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.10 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: OpenVPN a ssh mimo vpnku nefunguje

    19.11.2010 10:46 taxidermy
    OpenVPN a ssh mimo vpnku nefunguje
    Přečteno: 156×

    Zdravim, prosim o radu.

    Pripojuji se do vpnky (openvpn) jako klient. Po pripojeni pristupuju na internet pres proxy, kterou si nastavim v Ubuntu pres Network Proxy preferences jako system-wide proxy. Problem ze pokud se chci z te vpn pripojit pomoci ssh na jiny server mimo vpn, tak se nepripojim, v logu serveru na ktery se pripojuju se nic neobjevi, fw po ceste neni. Z terminalu si ani nikam mimo vpn nepingnu, ale treba wget bezi. Diky za vase rady.

    Odpovědi

    19.11.2010 10:50 alanos | skóre: 24 | blog: alanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenVPN a ssh mimo vpnku nefunguje
    traceroute nekam_kam_se_chci_pripojit 
    
    a podivej se kde to končí.
    19.11.2010 10:55 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenVPN a ssh mimo vpnku nefunguje
    Jestli to dobre chapu tak se VPN kou pripojis do jiste site. V te jiste siti jeste bezi SSH server na ktery se chces pripojit, ale nejdeto. Potom ti to VPN server proste neumoznuje(neroutuje ti tam provoz..). Nebo je to tak, ze se pripojujes na VPN, ale jeste se pripojuje mimo VPN na SSH server, ale nejde to. Potom, je to praddepodobne tim, ze data smerujici na SSH server se smeruji do VPN, misto smerem ven, potom je problem v routovaci tabulce na tvem PC a pravdepodobne za to muze konfogurace VPN serveru, ktera diktuje "default route".

    NN

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.