Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Zdravim,
mam ~ stovku krabicek, ktere neumi SNMP, lze je jen pingat/ziskat via HTTP jednoduchou stranku a tu napr. rozparsovat a dostat nejake hodnoty.
Take mam monitorovaci server (komercni), vystupuje jako SNMP manager (pta se i prijima trapy), rad bych dostal hodnoty z hloupych krabicek do tohoto serveru (server bezi na linux, pristup jako root mam), napadlo me vyuzit SNMP proxy, ale informaci je o tom zoufale malo a dost mozna presne nechapu jak to funguje, server neumi snmp v3 ve kterem byly predstavena featura context (udelat "falesny" snmp agent, ktery pomoci predaneho kontextu [rekneme IP/jmeno] zjisti z hloupe kravicky hodnoty a vraci je zpet monitorovacimu serveru), ale nevim zda-li to takto lze pouzit.
Docela dost o SNMP proxy psal Martin Kouril z bakalarce (http://is.muni.cz/th/39483/fi_m/?lang=en)
V net-snmp by podpora pro proxy mela byt, ale nejak me unika jak to pouzit, jestli to dobre chapu tak absenci contextu lze v snmp v1/v2c, lze obejit pomoci mapovani community/context, idealne by bylo pomoci tohoto mapovani mit moznost zavolat exec s vlastnim parl scriptem, lze to?
http://www.net-snmp.org/wiki/index.php/Snmpd_proxy
Mel by nekdo zkusenosti se snmp proxy nebo lepsi napad? F.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: