Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Byla vydána Java 23 / JDK 23. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 12. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 41, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 22. října. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout Valkey místo nesvobodného Redisu, konec Pythonu 2, instalace proprietárních ovladačů Nvidia s podporou Secure Boot, DNF 5, RPM 4.20, KDE Plasma Mobile Spin, LXQt 2.0, …
Digitální a informační agentura (DIA) přebírá od 1. listopadu správu Registru obyvatel a Registru osob. Převodem pokračuje postupné soustřeďování sdílených informačních systémů státu pod DIA (𝕏).
Společnost Apple vydala nové verze operačních systémů pro svá zařízení: macOS 15 Sequoia, iPadOS 18, tvOS 18, visionOS 2, watchOS 11 a iOS 18.
Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Kdyz vytvarim graf timhle kodem pred aktualizaci rrdtool
rrdtool create "$dir_data_rdd/host-$i.rrd" -s 60 \
DS:ini:GAUGE:180:0:U \
DS:out:GAUGE:180:0:U \
RRA:AVERAGE:0.5:1:31536000 \
RRA:AVERAGE:0.5:2:15768000
tak nebyl problem s vykreslovanim grafu , ale po aktualizaci programu mi graf zahlasi nan a zadnou chybovou hlasku . Podotykam ze me to fungovalo bez problemu . Napada me jen ze ma problem s velikosti databaze . Je to pro 365 vzorku v roce a na dalsi rok prumer 2 sekund . Databaze zabira cca 700MB .
Asi jsem se spatne vyjadril . Databazi aktualizuju update , vykresluju graph , vytvarim create . Skript na aktualizaci databaze spoustim kazdou minutu . Tak jak by mel vypadat prikaz vytvoreni databaze pro cely rok se vzorkem pro kazdou minutu . Jeste podotykam ze skript se vzorkem pro kazdou minutu fungoval jeste pred aktualizaci programu rrdtool . V grafu bylo krasne videt vsechny vzorky pro cely rok .
Trochu jsem laboroval s poctem vzorku a zjistil jsem ze po prekroceni cca 5 000 000 vzorku asi vznikde problem bud s ukladanim nebo zobrazenim .
Nikdo nevi v cem nova verze rrdtool udelala zmenu , ze nejde pridat vic vzorku za dane obdobi ? Konkretne minutove vzorky pro dobu jednoho roku .
Tiskni Sdílej: