Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Řešení dotazu:
#include <stdio.h> int main (void) { int a; int b; int c; int d; /* za tento komentar chci vlozit */ return (0); }po:
#include <stdio.h> int main (void) { int a; int b; int c; int d; /* za tento komentar chci vlozit */ int a; int b;return (0); } int c; int d;Jde o Vim verze 7.2
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - mezi tyhle dva inserty */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (2);výsledek:
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - mezi tyhle dva inserty */ abc defINSERT INTO tab2 (num) VALUES (1); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (2);Jasně, kdyby to byl další insert, tak si zkopíruju celé řádky a blokově přepíšu to co potřebuju (tabulka, sloupce,...), ale o to tu teď nejde. Jde o to, jestli je tohle insert-replace chování správné a pokud ano, tak jak provést čistý insert s blokem textu?
abc defa vložil ho na prázdný řádek příkazem "p" (paste). Nevím k čemu to má být dobré? Každopádně se vim zachoval standardně, odsunul vše co je na následujících řádcích doprava a vložil blok tam, kam jste chtěl. Spíš bych čekal že ho budete vkládat třeba na místo kde je "1" aby blok
1 2nahradil blokem
abc def? Tak pokud najedete na jedničku a dáte "p", tak se to vloží tam, před(nebo za) 1 a 2 se vloží abc a def. 1 a 1 pak ještě musíte blokově smazat. Pokud chcete vytvořit nový SQL příkaz, tak ho ale musíte přece nejdřív vytvořit ;), tedy napsat nějaké to nové INSERT INTO a pak až vkládat blok, ne? Nic takového (ani pokus o to) ve vašem příkladu nevidím :( Takže nevím jestli se to chová nějak opravdu divně nebo jen něco divného děláte :)
Pokud chcete vytvořit nový SQL příkaz, tak ho ale musíte přece nejdřív vytvořit ;), tedy napsat nějaké to nové INSERT INTO a pak až vkládat blok, ne? Nic takového (ani pokus o to) ve vašem příkladu nevidím :( Takže nevím jestli se to chová nějak opravdu divně nebo jen něco divného děláte :)(OT, ale...) Já bych to řešil tak, že bych si nakopíroval hodnoty a pak přes makro bych doplnil to SQL okolo. Ale tak jak píšete by to taky šlo.
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tyto dva inserty */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (2);
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tyto dva inserty */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1abc); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (2def);ještě smazat blokově 1 a 2 (bývalo by bylo lepší předem)
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tyto dva inserty */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (abc); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (def);voilà. Další možnost:
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tento jeden insert (se nevleze) */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1); DELETE * FROM tab2 where id='foo';
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tento jeden insert (se nevleze) */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1abc); DELETE * FROM tab2 where id='foodef';moje chyba, neohlídal jsem si počet řádků.
Tiskni
Sdílej: