OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Dobrý den,
mám problém s rozeznáváním spamu od spamassassinu. Postupoval jsem dle tohoto návodu: http://www.howtoforge.com/virtual-users-domains-postfix-courier-mysql-squirrelmail-debian-lenny
s těmito úpravami http://cs.wikibooks.org/wiki/Linux_jako_server/Etch/Po%C5%A1ta#SpamAssassin
Spamassassin dle mého nastavení rozezná testovací spam pomocí "spamc". Přepíše mu hlavičku, vše, jak má být. Problém ovšem je, že pokud daný email zašlu třeba ze seznamu nebo z centrumu, tak se za spam neoznačí. Což je dle mého problém.
Provedl jsem další testování a nic, spam se neoznačuje.
Zkusil jsem třeba "$sa_tag_level_deflt = -999;" nebo "$sa_tag_level_deflt = undef;", což by mělo do hlavičky vepsat vždy, zda se jedná o spam nebo ne. Zkusil jsem snížit skóre na 0.5, aby mi všechno bylo označeno, ale furt nic (v logu vidím PASSED SPAMMY, ale nic se nenapíše do hlavičky, nic). Email projde, ale nepřidá se ani hlavička ani nic jiného.
Myslím si, že problém bude mezi amavisd-new a spamassassinem, protože samotný spamc to označí a přepíše, ale normálně skrz amavisd-new ne.
Kde mám hledat problém, co si myslíte?
Řešení dotazu:
Ano, je to tak, před hodinou jsem to našel na linux-questions.org. Díky. Ještě, že jsem nebyl jediný.
Přidám to ještě k tomuto vláknu. Jak mám docílit toho, aby se spam automaticky přesouval do .Junk? Hledám a najít zatím nic funkčního nemohu.
mailbox_command = /usr/bin/procmail -a "$EXTENSION"
a do procmailrc das neco jako:
:0:
* ^Subject:.[SPAM/VIRUS/cokoliv]
./Maildir/.Junk/
:0:
*
./Maildir/
Používám Postfix + Courier (pop3 a imap). Maildrop nainstalovaný ani nemám.
No čtu o tom už asi tři hodiny a vypadá to bledě. Podle návodu se využívá Postfix jako doručovatel přímo a zároveň aktualizuje kvótu při každém příchozím emailu. Pokud bych vyměnil doručovatele za cokoliv jiného procmail, courier-maildrop, maildrop, dovecot, tak se mi přestanou aktualizovat kvóty.
Přemýšlím o tomto:
četl jsem něco o hlavičce "Precedence: Junk". Jak to funguje v praxi. Nebylo by lepší nakonfigurovat Amavis, aby přidal tuto hlavičku každému spamu a neměl by si s tím potom poradit courier a udělat to automaticky (protože to on rozhazuje emaily do příchozí složky, tak by to teoreticky mohl hodit automaticky i do spamu, ne?)?
Tiskni
Sdílej: