Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Dobrý den,
mám problém s rozeznáváním spamu od spamassassinu. Postupoval jsem dle tohoto návodu: http://www.howtoforge.com/virtual-users-domains-postfix-courier-mysql-squirrelmail-debian-lenny
s těmito úpravami http://cs.wikibooks.org/wiki/Linux_jako_server/Etch/Po%C5%A1ta#SpamAssassin
Spamassassin dle mého nastavení rozezná testovací spam pomocí "spamc". Přepíše mu hlavičku, vše, jak má být. Problém ovšem je, že pokud daný email zašlu třeba ze seznamu nebo z centrumu, tak se za spam neoznačí. Což je dle mého problém.
Provedl jsem další testování a nic, spam se neoznačuje.
Zkusil jsem třeba "$sa_tag_level_deflt = -999;" nebo "$sa_tag_level_deflt = undef;", což by mělo do hlavičky vepsat vždy, zda se jedná o spam nebo ne. Zkusil jsem snížit skóre na 0.5, aby mi všechno bylo označeno, ale furt nic (v logu vidím PASSED SPAMMY, ale nic se nenapíše do hlavičky, nic). Email projde, ale nepřidá se ani hlavička ani nic jiného.
Myslím si, že problém bude mezi amavisd-new a spamassassinem, protože samotný spamc to označí a přepíše, ale normálně skrz amavisd-new ne.
Kde mám hledat problém, co si myslíte?
Řešení dotazu:
Ano, je to tak, před hodinou jsem to našel na linux-questions.org. Díky. Ještě, že jsem nebyl jediný.
Přidám to ještě k tomuto vláknu. Jak mám docílit toho, aby se spam automaticky přesouval do .Junk? Hledám a najít zatím nic funkčního nemohu.
mailbox_command = /usr/bin/procmail -a "$EXTENSION"
a do procmailrc das neco jako:
:0:
* ^Subject:.[SPAM/VIRUS/cokoliv]
./Maildir/.Junk/
:0:
*
./Maildir/
Používám Postfix + Courier (pop3 a imap). Maildrop nainstalovaný ani nemám.
No čtu o tom už asi tři hodiny a vypadá to bledě. Podle návodu se využívá Postfix jako doručovatel přímo a zároveň aktualizuje kvótu při každém příchozím emailu. Pokud bych vyměnil doručovatele za cokoliv jiného procmail, courier-maildrop, maildrop, dovecot, tak se mi přestanou aktualizovat kvóty.
Přemýšlím o tomto:
četl jsem něco o hlavičce "Precedence: Junk". Jak to funguje v praxi. Nebylo by lepší nakonfigurovat Amavis, aby přidal tuto hlavičku každému spamu a neměl by si s tím potom poradit courier a udělat to automaticky (protože to on rozhazuje emaily do příchozí složky, tak by to teoreticky mohl hodit automaticky i do spamu, ne?)?
Tiskni
Sdílej: