Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Mám takový problém. Musím napsat semestrálku, aby fungovala v Linuxu. Tak jsem si nainstaloval Ubuntu 10.10 a jsem v něm tedy lama, páč jsem jej používal maximálně na chvilku ve škole.
Mám problém s fungováním vlastního programu v C. Je to program, který učitel předváděl ve škole a fungoval. Tam jedou Debianu, verzi neznám. Doma mi ale při připojení Klienta nahlásí:
a skončí. Zdrojáky serveru i klienta jsem přiložil. Zkoušel jsem to projet i valgrinem:
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
Server ceka na spojeni...
Pripojen klient 127.0.0.1
Server ceka na spojeni...
Klient poslal = �
Server odesila = �
==20534==
==20534== HEAP SUMMARY:
==20534== in use at exit: 0 bytes in 0 blocks
==20534== total heap usage: 0 allocs, 0 frees, 0 bytes allocated
==20534==
==20534== All heap blocks were freed -- no leaks are possible
==20534==
==20534== For counts of detected and suppressed errors, rerun with: -v
==20534== ERROR SUMMARY: 0 errors from 0 contexts (suppressed: 4 from 4)
Tedy v paměti to není. Jde o velice triviální prográmek, který jen navazuje spojení a pošle jeden znak. Chci na tom udělat tu semestrálku, ale potřebuji, aby se mi data posílali.
Narazil jsem tam na pár problémů, které by ale segfault způsobit neměly:
<arpa/inet.h>
(nechápu, jak vám s implicitní deklarací inet_ntoa()
mohl jít tcp-fork.c
vůbec přeložit)client_len
a server_len
mají být typu socklen_t
, ne int
Větší problém vidím v tom, že skoro nikde nekontrolujete návratové hodnoty funkcí. Přinejmenším u syscallu accept()
byste to ale udělat měl, protože může být přerušen signálem a pak vrací -1.
Bez informace, kde přesně k tomu problému dochází (viz první odpověď) se ale dál nepohneme.
Tiskni
Sdílej: