Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Pokud si dobře vzpomínám, tak přesměrování paralelního portu do tiskové fronty v Dosemu je řešeno tak, že když po nějakou dobou aplikace zapisuje do portu, tak se data, tak jak jsou, posílají do fronty jako jedna úloha. Je tam (možná nastavitelný) časový limit, kdy se tisková data považují za dokončená.
V podstatě máte tři možnosti:
Sehnat ovladač na tiskárnu do dosové aplikace a tiskovou frontu nastavit jako binárně transparentní (vyřadit všechny filtry). Pochybuji ale, že v té době nějaké USB existovalo. V DOSu na to ani žádné rozhraní.
Nastavit v aplikaci neformátovaný výstup (čistý text). Buď jej filtr v tiskové frontě správně pochopí a převede do jazyku tiskárny, nebo budete muset zařadit nějaký jednoduchý filtr (například iconv a paps).
Vybrat v aplikaci výstup do takové tiskárny, jejíž jazyk znáte a dokážete si napsat/sehnat konvertor do něčeho rozumnějšího. Možná že ghostscript umí jazyk PCL (tiskárny Hewlett Packard) i jako vstup. Jazyk Epsonu ESC/P2 taky není příliš složitý.
Problém ale může být v tom, že se aplikace může chtít s tiskárnou bavit obousměrně. Některé tiskové jazyky umožňují takto číst svoje nastavení, či hlásí úspěch určitých příkazů.
Tiskni
Sdílej: