O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
[global] log file = /var/log/samba/log.%m passwd chat = *Enter\snew\s*\spassword:* %n\n *Retype\snew\s*\spassword:* %n\n *password\supdated\ssuccessfully* . obey pam restrictions = yes logon drive = H: domain master = yes encrypt passwords = true hosts allow = 192.168.1. passdb backend = tdbsam passwd program = /usr/bin/passwd %u logon home = \\%L\profiles\%U wins support = yes # dns proxy = no netbios name = BGSERVER netbios aliases = BGSERVER server string = %h server logon script = logon.cmd unix password sync = yes local master = yes workgroup = BADGATEWAY.CZ logon path = \\%L\profiles\%U os level = 33 debug level = 10 security = user syslog = 0 panic action = /usr/share/samba/panic-action %d add machine script = /usr/sbin/useradd -c "Machine account" -d /dev/null -g 103 -s /bin/false %u max log size = 1000 pam password change = yes domain logons = yes [homes] comment = Home Directories browseable = no create mask = 0700 directory mask = 0700 [netlogon] comment = Network Logon Service path = /home/domain/netlogon # guest ok = yes # read only = yes # share modes = no read only = yes write list [profiles] path = /home/domain # browsable = no # writable = yes read only = yes create mask = 0600 directory mask = 0700 [printers] comment = All Printers browseable = no path = /var/spool/samba printable = yes guest ok = no read only = yes create mask = 0700 [print$] comment = Printer Drivers path = /var/lib/samba/printers browseable = yes read only = yes guest ok = noMuzete prosim nekdo poradit jak to rozchodit?
Řešení dotazu:
Nemělo by tam být spíšsecurity = user
security = domain
, pokud má být Samba doménový řadič?
Tiskni
Sdílej: