Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ahoj,
zatoužil jsem po nějakém mocnějším ide a vydal se na cestu testování. Jako ideální (funkcemi, symatiemi, vzhledem, uspořádáním, etc..) se mi jeví Eclipse. Je tu ovšem jedna vééliká nepříjemnost a o zaškubávání gui.
Píšu si vesele kód a když to má něco obarvit nebo třeba poradit syntaxi tak to zamrzne tak na 5-10 sekund, což je velice nepříjemné.
Hledal jsem a hledal, anšel rady typu dát do konfiguráku eclipse.ini různé hodnoty (-Xmx1024m atd..) ale nepomohlo to.
Stroj na kterém to zkouším není žádný šnek (dvoujádro 2 GHz, 2GB ram), problém jsem nejdříve viděl v tom, že celý / je na sd kartě (čtění 6MB/s, zápis ještě pomalejší),a le to jsem vyřešil umístěním celého eclipsu do ramdisku, žádná změna.
Mohl by mi nějaký zkušený eclipsista poradit co s tím? Je to určitě velice kvalitní ide a nerad bych ho opustil ještě dříve než se s ním pořádně seznámím, ale to zaškubávání je opravdu velice nepříjemné.
java version "1.6.0_18"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea6 1.8.5) (6b18-1.8.5-1)
OpenJDK Server VM (build 16.0-b13, mixed mode)
DíkyEclipse 3.6.1
Řešení dotazu:
Dodatek, ten "zámrz" je způsoben vytížením procesoru na 100% po dobu zámrzu, což moc nechápu, když Eclipse je běžně provozován i na mnohem slabších strojích..
java -version
java version "1.6.0_24"Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_24-b07)
Java HotSpot(TM) Server VM (build 19.1-b02, mixed mode)
Bohužel, nepomohlo
-XX:+UseConcMarkSweepGC
. Pokud to nepomůže, asi by chtělo třeba přes jconsole
zjistit, na čem se to zasekne.
Jinak 2 GB RAM na moderní javovské IDE mi připadá na hranici jestli už ne pod ní, rozhodně bych od toho nečekal nějaké pohodlí.
Použítí -XX:+UseConcMarkSweepGC nepomohlo.
Prolbém s pamětí nebude, při spuštěném eclipsu mi ještě 1,2GB zbývá.
Ovšem pokud otevřu čistý soubor a píšu si tak eclipse vesele rychle doplňuje vše možné, bez jediného záseku.
Prolbém s pamětí nebude, při spuštěném eclipsu mi ještě 1,2GB zbývá.To je ale dané limitem na velikost použité paměti. Zkuste jej zvýšit. Jakým způsobem parametry javě předáváte? Eclipse se myslím spouští nějakým nativním spouštěčem, který si bere parametry např. z
eclipse.ini
, nevím, zda je možné předat mu je nějak i na příkazové řádce. Zkuste se pomocí jconsole
podívat, s jakými parametry se skutečně spustila JVM. A při té příležitosti můžete také rovnou vyzkoušet, zda ty záseky způsobuje opravdu GC, nebo něco jiného – podívejte se jednak na aktivitu GC, jednak na vlákno zpracování událostí, zda nečeká na nějaký zámek.
Ty čísla okolo paměti jsem opět zvýšil, nepmohlo. Při spuštění eclupsu v debug módu to ukazuje že si ty údaje o paměti bere z eclipse.ini, neustále mi po spuštění zvývá 1,2GB volné paměti.
Snažím se někde vyštrachat tu jconsoli, ale na disku není, v repozitářích také ne, kdepak bych jí našel prosím?
/opt/
je v adresáři (dle verze) /opt/sun-jdk-1.6.0.22/bin/jconsole
, např. Gentoo ji pak přes mechanismus java-version
dává i do /usr/bin/jconsole
.
Opravdu to nikde není k nalezení, mám jre ze sránek oraclu..
Opravdu nevím co dělám špatně, stáhl a nainstaloval jsem jdk ze stránek oraclu, ale locate nic jako jconsole nenajde...
Nyní v php
-XX:MaxPermSize=256m -Xms40m -Xmx384mje to v eclipse ini, v místě spouštěcího scriptu.
Ten projekt byl uložen na sd kartě, stejně jako "workspace". Obě jsem přesunul do ramdisku, myslím že se to o něco zlepšílo, ale tak o 10%...
Hodnoty v eclipse.ini jsem nasatvil dle vašeho vzoru, zapnul ten heap status, ukazuje cca "58M of 98M".
V menším projektíčku (jen pár desítek řádků dlouhý php soubor je odezva téměř okamžitá), ale jakmile to jde na cca 800 řádků a více tak už to zahuhává na několik vteřin..
Oprava, oba jsem přesunul do tmpfs, stejně jako je složka s eclipsem.
Ahoj, přidal jsem to tam, ale nemá to žádný efekt..
Tiskni
Sdílej: