Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
#!/bin/sh if [ ! -f /mnt/remote/var/run/uloha.pid ]; then touch /mnt/remote/var/run/uloha.pid #... tady to neco dela rm /mnt/remote/var/run/uloha.pid else exit 1 fi? pak to ale predpoklada, aby vzdy alespon jeden stroj byl vzdy funkcni 4. Posunout cas na strojich o urcity casovy interval?
Dobry den.
Napad:
Kazdy stroj ma nejakou jedinecnou ip adresu.
Co takhle generovat adresy tak, aby ztoho bylo jasne, kdy se to ma poustet.
Marek
Dobry den.
Myslim, ze nejsnazsi je stupidni wrapper, ktery je pousten cronem a ktery pousti Vas script. To znamena, ze to cron bude poustet napriklad kazdou hodinu, a pokud 5 konecnych bitu adresy se shoduje s hodinou pak spust zbytek.
#!/bin/bash LASTBYTE=$(ip addr show dev eth0 scope global | sed -e"s/[[:blank:]]\+inet[[:blank:]]\+[^\.]\+\.[^\.]\+\.[^\.]\+\.\([^\/]\+\)\/.*/\1/p;d"); if [ "$((LASTBYTE & 31 ))" -eq "$(date +%k)" ] then echo "zde je funkcni cast" fi
Marek
STANICE=$(cat "cislo_stanice.txt")*10 $STANICE * * * * /bin/prog1 $STANICE 5,17 * * * /bin/prog2ale obávám se, že takhle to fungovat nebude. Ovšem mohlo by pomoct nějaké makro pro VIM nebo ten crontab generovat při každém startu. U toho druhého způsobu stačí vygenerovat řetězec v libovolném programu, který dodá minuty třeba podle jména počítače nebo IP, vloží je do správného místa a odešle do crontabu. Například takto:
#/bin/sh STANICE=$(generator) echo "$STANICE * * * * /bin/prog1" | crontab -a tento skript uložit někam do
/etc/init.d/
Tiskni
Sdílej: