Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
#!/bin/sh if [ ! -f /mnt/remote/var/run/uloha.pid ]; then touch /mnt/remote/var/run/uloha.pid #... tady to neco dela rm /mnt/remote/var/run/uloha.pid else exit 1 fi? pak to ale predpoklada, aby vzdy alespon jeden stroj byl vzdy funkcni 4. Posunout cas na strojich o urcity casovy interval?
Dobry den.
Napad:
Kazdy stroj ma nejakou jedinecnou ip adresu.
Co takhle generovat adresy tak, aby ztoho bylo jasne, kdy se to ma poustet.
Marek
Dobry den.
Myslim, ze nejsnazsi je stupidni wrapper, ktery je pousten cronem a ktery pousti Vas script. To znamena, ze to cron bude poustet napriklad kazdou hodinu, a pokud 5 konecnych bitu adresy se shoduje s hodinou pak spust zbytek.
#!/bin/bash LASTBYTE=$(ip addr show dev eth0 scope global | sed -e"s/[[:blank:]]\+inet[[:blank:]]\+[^\.]\+\.[^\.]\+\.[^\.]\+\.\([^\/]\+\)\/.*/\1/p;d"); if [ "$((LASTBYTE & 31 ))" -eq "$(date +%k)" ] then echo "zde je funkcni cast" fi
Marek
STANICE=$(cat "cislo_stanice.txt")*10 $STANICE * * * * /bin/prog1 $STANICE 5,17 * * * /bin/prog2ale obávám se, že takhle to fungovat nebude. Ovšem mohlo by pomoct nějaké makro pro VIM nebo ten crontab generovat při každém startu. U toho druhého způsobu stačí vygenerovat řetězec v libovolném programu, který dodá minuty třeba podle jména počítače nebo IP, vloží je do správného místa a odešle do crontabu. Například takto:
#/bin/sh STANICE=$(generator) echo "$STANICE * * * * /bin/prog1" | crontab -a tento skript uložit někam do
/etc/init.d/
Tiskni Sdílej: