abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (28%)
     (6%)
     (5%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (25%)
    Celkem 148 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 26.7. 20:08
    Rozcestník

    Dotaz: síť ve virtualboxu

    13.4.2011 13:35 tichu
    síť ve virtualboxu
    Přečteno: 426×
    host: debian

    guest:debian

    Při instalaci jsem nastavil (v gui) 2 síťovky:

    1) síť pouze s hostem - host: vboxnet0, guest: eth0

    2) síťový most - host: eth0, guest: eth1

    v guestu jsem do etc/network/interfaces přidal

    allow-hotplug eth1

    iface eth1 inet dhcp

    (pro eth0 už tam stejná konfigurace byla)

    Všechno fungovalo jak mělo až do doby co jsem přeinstalovával hostitele...

    Na nové instalaci jsem ve virtualboxu připojil původní virtuální disk (žádné změny jsem nedělal) ale po startu virtuálního stroje mi ifconfig neukáže žádnou síťovku...

    jen: lo Link encap: Místní smyčka atd.

    Netušíte někdo v čem by mohl být problém?

    Díky


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    13.4.2011 14:35 Dark
    Rozbalit Rozbalit vše Re: síť ve virtualboxu
    Zkoušel jsi ifconfig -a?
    13.4.2011 15:02 tichu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: síť ve virtualboxu
    Z nějakého důvodu tam je jen nějaký eth2... momentálně můj /etc/network/interfaces vypadá takto:
    
    # This file describes the network interfaces available on your system
    # and how to activate them. For more information, see interfaces(5).
    
    # The loopback network interface
    auto lo
    iface lo inet loopback
    
    # The primary network interface
    allow-hotplug eth0
    iface eth0 inet dhcp
    
    
    (ať nastavím vbox jakkoli, tak nic nefunguje)
    13.4.2011 16:19 ondro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: síť ve virtualboxu
    cely problem sa pravdepodobne vola udev rules presne persistent-net.rules (V Debiane 5.0 je to /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules. V Debiane 6.0 je ten subor trochu na inom mieste). Udev automaticky vytvara pravidla pre sietovky a zapisuje ich do tohto suboru. Tie pravidla vytvara podla MAC adresy sietovky a ta sa preinstalovanim hosta zmenila, tak udev vytvorilo nove pravidlo a vdaka tomu ma teraz sietovka nazov eth2. pozri si ten subor a mal by si tam vidiet nieco podobne ako vo vypise nizsie. Ty tam budes mat pravdepodobne 3 zapisy (eth0, eth1, eth2). Dost nestastna vec a kto toto vymyslel, tak toho by som rad za to "pochvalil". Nevidim v tom ziadnu logiku aby toto system sam automaticky robil. Taky zaciatocnik nema sancu zistiti preco mu nejde siet po vymene sietovky. Ak mam v systeme jednu sietovku, tak nech je to vzdy eth0, aj ked som v PC vymenil 100 roznych sietoviek.

    Ja to riesim tak, ze zmazem vsetky nadbytocne sietovky a tej jednej upravim parameter ATTR{address}=="*" To zabezpeci, ze kazda sietovka, ktoru zapojis bude eth0 (alebo ina zalezi to od toho ako si zmenis parameter NAME). Samozrejme pozor toto plati, ked vies, ze v systeme budes mat len jednu sietovku.

    # This file was automatically generated by the /lib/udev/write_net_rules # program run by the persistent-net-generator.rules rules file. # # You can modify it, as long as you keep each rule on a single line.

    # PCI device 0x8086:0x1004 (e1000) SUBSYSTEM=="net", ACTION=="add", DRIVERS=="?*", ATTR{address}=="08:00:27:4c:35:dd", ATTR{dev_id}=="0x0", ATTR{type}=="1", KERNEL=="eth*", NAME="eth0"

    pavlix avatar 13.4.2011 17:35 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: síť ve virtualboxu
    Taky už jsem si párkrát říkal, co zlého se muselo stát tomu, co nás touto „feature“ potrestal.

    Kdysi jsem na to musel přijít sám prohlížením udev rules.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    14.4.2011 00:21 tichu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: síť ve virtualboxu
    Děkuji mnohokrát, bylo to přesně ten problém... a taktéž nechápu jaký záměr má tato zřejmá komplikace, výměna síťové karty je dost běžná situace na to aby od uživatele vyžadovala úpravu konfiguračních souborů...

    Ještě jednou díky
    pavlix avatar 14.4.2011 11:12 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: síť ve virtualboxu
    Děkuji mnohokrát, bylo to přesně ten problém... a taktéž nechápu jaký záměr má tato zřejmá komplikace, výměna síťové karty je dost běžná situace na to aby od uživatele vyžadovala úpravu konfiguračních souborů...
    To já naopak motivaci naprosto rozumím.

    Zafixování jmen síťových rozhraní znamená, že se nikdy žádné nepřečísluje.

    Výměna síťové karty vůbec není běžná situace, naopak upgrade jádra, který do té doby mohl způsobit přečíslování síťovek u routeru, který obsluhuje třeba čtyři různé sítě. Navíc to jde opravit. Počítač s jednou síťovou kartou není jediný use case debianu.

    Pravda je, že se mi daleko víc osvědčilo nastavit si síťovky ručně a v tom pořadí, v jakém je chci. Vlastně ani nevím, který přístup je lepší.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.