V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
ttyx
, tak i v konsoli nebo yakuake. Nesetkal jste se s tím někdo?
Mám nastaveno:SVENTB opt # eselect bashcomp list --global | grep \* [21] cave * [43] dvd+rw-tools * [45] eselect * [55] gentoo * [149] rsync * [153] screen * [161] ssh * [169] tar * [172] unrar * [175] vim *
eselect bashcomp
ti vyrobi adresar ~/.bash_completion.d
, v ktorom su linky na kompletovacie skripty. To, ze je obsah tohoto adresara zaujimavy, je spravene v /etc/profile.d/bash-completion.sh
, ktore je spustane z /etc/bash/bashrc
. Takze si skontroluj celu tuto hierarchiu skriptov, ci sa odkazujes na spravne adesare a pod.
To, ze by spustenie KDE zrusilo completion v uz otvorenych konzolach je VELMI podivne a nejak sa mi nezda.
/etc/profile.d/
nic nemam, resp. ne bash completion. Mam ho nastaveny globalne. Ale ted jsem zkousel zapnout jen lokalne pro sebe a stejne nejde. Sice se vytvori ~.bash_completion.d/
, do nej se ulozi prislusny soubor, ale completion dale nefunguje.
No, ono KDE vylozene nezrusi completion, pokud dam Crtl+Alt+F1 a dostanu se na tty1, prihlasim se, tak completion nejde. Tim, ze pod KDE prestane fungovat, jsem myslel ze nejden napr. pod Konsole, Yakuake.
SVENTB licences_sw # scp in-bash: _known_hosts_real: command not found stall-crossover-pro-10.0.0.
Tiskni
Sdílej: