Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
ttyx
, tak i v konsoli nebo yakuake. Nesetkal jste se s tím někdo?
Mám nastaveno:SVENTB opt # eselect bashcomp list --global | grep \* [21] cave * [43] dvd+rw-tools * [45] eselect * [55] gentoo * [149] rsync * [153] screen * [161] ssh * [169] tar * [172] unrar * [175] vim *
eselect bashcomp
ti vyrobi adresar ~/.bash_completion.d
, v ktorom su linky na kompletovacie skripty. To, ze je obsah tohoto adresara zaujimavy, je spravene v /etc/profile.d/bash-completion.sh
, ktore je spustane z /etc/bash/bashrc
. Takze si skontroluj celu tuto hierarchiu skriptov, ci sa odkazujes na spravne adesare a pod.
To, ze by spustenie KDE zrusilo completion v uz otvorenych konzolach je VELMI podivne a nejak sa mi nezda.
/etc/profile.d/
nic nemam, resp. ne bash completion. Mam ho nastaveny globalne. Ale ted jsem zkousel zapnout jen lokalne pro sebe a stejne nejde. Sice se vytvori ~.bash_completion.d/
, do nej se ulozi prislusny soubor, ale completion dale nefunguje.
No, ono KDE vylozene nezrusi completion, pokud dam Crtl+Alt+F1 a dostanu se na tty1, prihlasim se, tak completion nejde. Tim, ze pod KDE prestane fungovat, jsem myslel ze nejden napr. pod Konsole, Yakuake.
SVENTB licences_sw # scp in-bash: _known_hosts_real: command not found stall-crossover-pro-10.0.0.
Tiskni Sdílej: