Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ahoj, podle navodu jsem rozchodil LDAP na mem Debianu. ted premyslim, jestli se mam pustit do uzivatelskych domacich adresaru na serveru podle kapitoly 7. Uzivatele se budou pripojovat na ruznych PC v siti, takze bych to i vyuzil. Nikde jsem se ale nedocetl, jak se to bude chovat, pokud bude napr. ztraceno spojeni ze serverem...
Jak je tedy toto osetreno? Diky.
ja som to pochopil tak, ak sa prerusi spojenie so vzdialenym file serverom, z ktoreho bude namountovany zdielany domovsky adresar (ci uz cez pam_mount alebo autofs).
ak k vypadku dojde pred prihlasenim usera, tak user bude mat vychodzie nastavenie prostredia v ktorom bude moct pracovat (teda bud vychodzie graficke prostredie alebo obycajny shell bez vlastnych uprav). ak vypadok nastane pocas pouzivania tak co... no nic, pravdepodobne graficka session padne, lebo zrazu nebude existovat graficky terminal (dostupny cez ~/Xauthority?), pripadne v pripade cmd shellu proste nebude dostupny homedir :)
rsync
pri ukoncovani a startu klientskeho systemu...
Asi to nebude tak ojedinele :)
rsync
nebo tak.. myslel jsem, ze ma nekdo nejake jiz "zabehle" reseni.
Používal jsem cestovní profily ve Windows a zrušil jsem je. Důvod bylo neúměrné narůstání velikosti profilu. Na začátku jsem distribuoval základní profil cca 3MB. Po týdnu provozu jsem zjistil, že profil narostl na některých účtech na 2GB. Něco neskutečného. Součástí profilu se staly i adresáře „Local Settings“. Jak je to možné nevím. Po vyčištění jsem se dostal u některých profilů na neskutečných 200 až 300MB. Jednalo se již o položky, které mají zůstat součástí cestovního profilu. Toto je však neúměrně vysoká hodnota. Jsme škola a přihlášení třeba jen dvaceti studentů s takto velkým profilem síť zastavilo. Proto jsem cestovní profil zavrhnul a nepoužívám. Je možné omezit velikost cestovního profilu, ale těžko budete uživatelům vysvětlovat, že mají něco smazat, aby se jim povedlo odhlásit. Co mají smazat? „Blbosti, které si dávají třeba na plochu?“
toto fakt userom tazko vysvetlite. Ano, da sa nastavit max velkost profilu a po jej prekroceni musi user proste nieco zmazat, inak sa mu nebude dat ani odhlasit... toto vsak povazujem za dost neprakticke, nakolko sa profil s prepacenim zasiera skorej v tej casti, kam user svoje data vedome nedava, ale robia to za neho aplikacie.
preto som to vyriesil alternativne s tym, ze pri roamingovych profiloch sa da v group politikach nastavit, ktore adresare maju byt excludovane z roamovaneho profilu a tym padom je mozne podstatne znizit velkost profilu, pretoze z exludovanych adresarov sa stavaju teda docasne adresare s platnostou pocas doby jedneho prihlasenia.
samozrejme ako velmi ziadany doplnok k tejto konfiguracii je vhodne presmerovat polozku "moje dokumenty" na zdielany (domovsky) adresar usera, pretoze tym si vlastne user bude ukladat dokumenty do zvlast adresara, ktory sa nestahuje po kazdom prihlaseni, ale je zdielany formou klasickeho windows zdielania.
Z tohoto důvodu nemám žádné cestovní profily. U některých aplikací se dá udělat, že se nastavení ukládá na síť (Firefox, Thunderbird …). To vidím jako ideální řešení.mozte byt konkretny? akym sposobom sa to da zabezpecit? resp. co v tejto oblasti uvedene softy poskytuju?
%USERPROFILE%/Data Aplikací/Mozilla/Firefox/profiles.ini
Tiskni
Sdílej: