Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Řešení dotazu:
#!/usr/bin/perl
use Net::Ping;
system "killall pppd";
system "ip route del dev eth0 default";
system "ip route add dev eth0 default via xx.xx.xx.xx";
system "cp ./resolv.conf.orig /etc/resolv.conf";
my $p = Net::Ping->new("icmp");
my $host="8.8.8.8";
unless ($p->ping($host)) {
system "killall pppd";
system "ip route del dev eth0 default";
system "pppd call tmobile4g";
}
Situací na úrovni "např. vytáhnete ethernetový kabel" v běžném provozu asi nebude moc.To byses divil. Jinak výjimečně se mi Jirsákovo řešení líbí, řešit failover jen váhou mi přijde jako dobrý nápad.
funguje to.To bych chtěl docela vidět. Jak zajišťuješ, aby NAT natoval správnou adresou (tedy pro každého poskytovatele jinou?
seriozni ISP s tim nema nejmensi problem, financne to take neni narocne, a hlavne to vyresi spoustu problemu, viz NATy, DNS .... ano, najdeme si cestu jak to docasne ochcat, v budoucnu se nam to ale vrati. jo a provider, ktery nema AS neni providerA že takových providerů je :). Jsem k jednomu připojený a naprostá spokojenost.
ono muze fungovat kde co, ale jedinym plne funkcnim reseni je BGP a vlatni AS. Eliminuje to problemy s DNS zaznamy, balancingem provozu, redundanci na vsech vrstvach ......Tak to je samozřejmě ideální případ a doufám, že se k němu bude konvergovat už kvůli IPv6.
Tiskni
Sdílej: